Aukcja Komiksu i Animacji

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Komiksu i Animacji
aukcja-komiksu-i-animacji

Aukcja Komiksu i Animacji

Data aukcji:
7 lutego 2015
Miejsce aukcji:
Galeria Sztuki Nowoczesnej w Sopocie Boh. Monte Cassino 43
Opis:

Szanowni Państwo,

Mamy ogromną przyjemność oddać w Państwa ręce katalog pierwszej w historii Sopockiego Domu Aukcyjnego Aukcji Komiksu i Animacji. Oferujemy w nim szeroki wybór plansz komiksowych, ilustracji oraz klisz animacyjnych. Wszystkie te prace to dzieła unikatowe, stworzone przez autorów za pomocą tuszu, ołówka i rozmaitych technik malarskich, prezentujące bogactwo stylów i tematów.

 

Prezentujemy komplety plansz komiksowych Janusza Christy, Tadeusza Baranowskiego, Szarloty Pawel, Tadeusza Raczkiewicza, czy Bogusława Polcha. Dla miłośników serialu Stawka większa niż życie ciekawe będą plansze z przygodami Hansa Klossa. Pewnego rodzaju perełką jest szkic Western Grzegorza Rosińskiego, autora odnoszącego światowy sukces, którego prace są w Polsce trudno dostępne. Ofertę klasyków znakomicie uzupełniają prace młodszych artystów, wśród których wymienić można między innymi: Przemysława TRUSTa Truścińskiego, Daniela Grzeszkiewicza i Joannę Karpowicz. Prace tych twórców komiksowych, obdarzonych ogromnym talentem i  świetnym warsztatem,  pokazują, że kondycja polskiego komiksu jest znakomita i jest on szybko rozwijającym się gatunkiem artystycznym.

 

Po raz pierwszy w Polsce w ofercie aukcyjnej pojawiły się prace artystów zagranicznych oraz klisze animacyjne wraz z ręcznie malowanymi tłami z popularnych kreskówek. Szczególnej Państwa uwadze polecamy plansze z legendarnymi superbohaterami – Batmanem, Supermanem, Kapitanem Ameryką oraz projekt okładki do komiksu Star Trek.

 

Mamy nadzieję, że ta wszechstronna i urozmaicona oferta aukcyjna spotka się z Państwa zainteresowaniem. 

Czytaj więcej
Kontakt
Katarzyna Dąbrowska - katarzyna.dabrowska@sda.pl, tel. 58 551 22 89 lub 603 890 001
Zapytaj o ofertę
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+48 58 550 16 05
Wylicytowane obiekty
Pokaż opcje filtrowania
Autor:
Kategoria:
Cena wylicytowana
Pokaż:
Widok:
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się