akwarela, tusz, papier, 21 x 29,5 cm, sygn. l. d: Papcio Chmiel A.D. 2014; na odwrociu sygnatura: H.Chmielewski, autorska pieczęć: Papcio Chmiel oraz herb twórczy artysty: VIS COMICA
Henryk Jerzy Chmielewski Znany szerokiej publiczności jako Papcio Chmiel, polski grafik, rysownik i publicysta, uczestnik powstania warszawskiego. Od 1947 r. zatrudniony w redakcji ?Świata Przygód?, potem w ?Świecie Młodych?, gdzie ukazywały się odcinki kultowej serii Tytus, Romek i A?Tomek (od 1957 r.). Do 2010 roku ukazało się 35 części komiksu. Kawaler Orderu Uśmiechu. W 2007 r. odznaczony Złotym Medalem ?Zasłużony Kulturze Gloria Artis?. W sierpniu 2009 odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju polskiej kultury.