Aukcja Komiksu i Animacji / 7 lutego 2015

32. Henryk Jerzy Chmielewski | Romek, 2014 r.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Komiksu i AnimacjiRomek, 2014 r.
Romek, 2014 r.

Henryk Jerzy Chmielewski (1923 Warszawa -)

Romek, 2014 r.

akwarela, tusz, papier, 21 x 29,5 cm, sygn. l. d: Papcio Chmiel A.D. 2014; na odwrociu sygnatura: H.Chmielewski, autorska pieczęć: Papcio Chmiel oraz herb twórczy artysty: VIS COMICA

Henryk Jerzy Chmielewski Znany szerokiej publiczności jako Papcio Chmiel, polski grafik, rysownik i publicysta, uczestnik powstania warszawskiego. Od 1947 r. zatrudniony w redakcji ?Świata Przygód?, potem w ?Świecie Młodych?, gdzie ukazywały się odcinki kultowej serii Tytus, Romek i A?Tomek (od 1957 r.). Do 2010 roku ukazało się 35 części komiksu. Kawaler Orderu Uśmiechu. W 2007 r. odznaczony Złotym Medalem ?Zasłużony Kulturze Gloria Artis?. W sierpniu 2009 odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju polskiej kultury.
Cena wylicytowana
1 700 zł