Jak kupić

Strona głównaJak kupić

Jak kupić

W Sopockim Domu Aukcyjnym gwarantujemy wygodne zakupy, które jako miłośnik sztuki możesz zrealizować w dowolnej formie. Organizujemy sprzedaż aukcyjną (stacjonarnie i online), galeryjną i wystawową.

 

Prostota i przyjemność

Kupowanie dzieł sztuki jest proste i dostarcza bardzo dużo przyjemności. Umożliwiamy zakup osobiście na miejscu w galeriach, a także w trakcie organizowanych przez nas aukcji i wystaw. Dodatkowo przekazujemy w ręce koneserów sztuki możliwość licytowania wyjątkowych obiektów online za pośrednictwem aplikacji mobilnej lub przeglądarki internetowej na stronie live.sda.pl

 

Płatności — dom aukcyjny

Gwarantujemy możliwość dokonania płatności gotówkowej lub bezgotówkowej z wyłączeniem kart American Express. Obowiązujący termin wynosi 14 dni od daty aukcji.

Dodatkowo do ceny wylicytowanej na aukcji dochodzi opłata aukcyjna w wysokości 20% oraz opłaty dodatkowe, w szczególności ta wynikająca z droit de suite. Opłaty te ujęte są już w cenie obiektu w wypadku sprzedaży galeryjnej. Dodatkowa płatność natomiast, naliczana jest przy ewentualnym zapakowaniu i wysyłce wylicytowanego obiektu.

 

Różnorodna oferta aukcyjna

Nasz dom aukcyjny to wyjątkowe miejsce na artystycznej mapie Europy. Organizowanie kilkudziesięciu aukcji rocznie pozwala nam na przedstawienie bogatej oferty, w pełni dostosowanej do preferencji osób zainteresowanych zakupem niezwykłych i unikatowych obiektów.

 

Profesjonalne doradztwo

Nasi doradcy staną na wysokości zadania i z przyjemnością podzielą się zdobytą wiedzą z zakresu rynku aukcyjnego oraz historii sztuki. Dzięki naszej kompleksowej obsłudze i wyjątkowej ofercie gwarantujemy, że zakup wymarzonych dzieł sztuki będzie prawdziwą przyjemnością.

 

Dlaczego warto wybrać nasz dom aukcyjny?

-          Gwarantujemy atrakcyjną ofertę i przejrzysty system płatności.

-          Proponujemy szeroką gamę różnorodnych aukcji, które sprostają najbardziej wyszukanym wymaganiom.

-          Umożliwiamy wybór preferowanego sposobu zakupów w formie aukcji stacjonarnych, telefonicznych i online.  

-          Oferujemy profesjonalne doradztwo na każdym etapie transakcji.

-          Nasze dzieła sztuki są autentyczne i starannie wyceniane.

 

Proces zakupu dzieła na aukcji — krok po kroku

Obejrzyj nasze katalogi aukcyjne lub odwiedź wystawę przedaukcyjną. Wybierz aukcję lub pozycje aukcyjne które Cię interesują.

Jak chcesz licytować?

Jeżeli chcesz licytować na żywo w galerii na aukcji

1. Przyjdź do galerii w dniu aukcji, najpóźniej 15 minut przed licytacją.

 

2. Zarejestruj się do licytacji u naszego pracownika. Pamiętaj o dowodzie osobistym lub prawie jazdy, są one konieczne do potwierdzenia Twojej tożsamości.

 

3. Odbierz numer do licytacji i daj się ponieść emocjom aukcyjnym.

 

4. Jeżeli uda Ci się coś wylicytować możesz zapłacić w ciągu 14 dni gotówką, kartą albo przelewem na numer konta wskazany na fakturze, którą wyślą Ci nasi pracownicy. Pamiętaj, że do osiągniętej ceny młotkowej doliczana jest opłata aukcyjna w wysokości 20% oraz w niektórych wypadkach opłata droit de suite.

 

Jeżeli chcesz licytować telefonicznie

1. Pobierz i wypełnij "Zlecenie licytacji" które dostępne jest do pobrania w formie pdf przy każdym katalogu aukcyjnym. Pamiętaj o podaniu numeru telefonu pod którym będziesz dostępny w czasie aukcji.

 

2. Wyślij zlecenie mailem na adres galerii w której odbywa się aukcja. Zrób to najpóźniej 24 godziny przed aukcją.

 

3. Poczekaj na potwierdzenie przyjęcia zlecenia. Jeżeli licytujesz pierwszy raz konieczna będzie potwierdzenie tożsamości z dokumentem stwierdzającym tożsamość.

 

4. Bądź dostępny pod telefonem w dniu aukcji. Nasi pracownicy będą przed aukcją potwierdzać numer telefonu i przedstawiać się.

 

5. W trakcie aukcji nasz pracownik zadzwoni do Ciebie i będzie na bieżąco relacjonował przebieg  licytacji wskazanej pozycji i przekazywał aukcjonerowi Twoje podbicia.

 

6. Jeżeli uda Ci się coś wylicytować możesz zapłacić w ciągu 14 dni gotówką, kartą albo przelewem na numer konta wskazany na fakturze, którą wyślą Ci nasi pracownicy. Pamiętaj, że do osiągniętej ceny młotkowej doliczana jest opłata aukcyjna w wysokości 20% oraz w niektórych wypadkach opłata droit de suite.

 

Jeżeli chcesz zostawić zlecenie z limitem

1. Pobierz i wypełnij "Zlecenie licytacji" które dostępne jest do pobrania w formie pdf przy każdym katalogu aukcyjnym. Pamiętaj o podaniu Twojego limitu na wybrane pozycje.

 

2. Wyślij zlecenie mailem na adres galerii w której odbywa się aukcja. Zrób to najpóźniej 24 godziny przed aukcją.

 

3. Poczekaj na potwierdzenie przyjęcia zlecenia. Jeżeli licytujesz pierwszy raz konieczna będzie potwierdzenie tożsamości z dokumentem stwierdzającym tożsamość.

 

4. W trakcie aukcji jeden z naszych pracowników będzie w Twoim imieniu licytował do wyznaczonego przez Ciebie limitu.

 

5. O wyniku Twojej licytacji poinformujemy Cię smsem, telefonicznie albo mailowo po aukcji.

 

6. Jeżeli uda Ci się coś wylicytować możesz zapłacić w ciągu 14 dni gotówką, kartą albo przelewem na numer konta wskazany na fakturze, którą wyślą Ci nasi pracownicy. Pamiętaj, że do osiągniętej ceny młotkowej doliczana jest opłata aukcyjna w wysokości 20% oraz w niektórych wypadkach opłata droit de suite.

 

Jeżeli chcesz licytować online

1. Wejdź na stronę live.sda.pl lub pobierz aplikację Sopockiego Domu Aukcyjnego i zarejestruj się jako nowy klient lub zaloguj się do swojego konta klienta.

 

2. Wybierz aukcję która Cię interesuje i zarejestruj się na nią. Żeby uzyskać dostęp do licytacji online musisz uzupełnić swoje dane osobowe i dodać kartę płatniczą w celu weryfikacji tożsamości i ewentualnej obsługi płatności. Zrób to najpóźniej godzinę przed aukcją.

 

3. Poczekaj na potwierdzenie rejestracji na wybraną aukcję. Jeżeli licytujesz pierwszy raz konieczne będzie zweryfikowanie tożsamości z dokumentem stwierdzającym tożsamość.

 

4. Po otrzymaniu potwierdzenia możesz złożyć zlecenie licytacji z limitem za pośrednictwem strony live.sda.pl lub aplikacji mobilnej albo poczekać do dnia aukcji i licytować na żywo razem z salą.

 

5. Jeżeli chcesz licytować na żywo. Wejdź na live.sda.pl lub na aplikację mobilną w momencie rozpoczęcia lub trwania aukcji i kliknij na przycisk "Licytuj na żywo". Po kliknięciu w przycisk kamerki pojawi się obraz na żywo z sali licytacyjnej, dzięki któremu możesz śledzić przebieg aukcji.

 

6. Licytuj na żywo wybrane pozycje. Możesz już w trakcie aukcji sprawdzić jaki jest status twoich licytacji w zakładce "Moje oferty".

 

7. Jeżeli uda Ci się coś wylicytować możesz zapłacić w ciągu 14 dni gotówką, kartą albo przelewem na numer konta wskazany na fakturze, którą wyślą Ci nasi pracownicy. Pamiętaj, że do osiągniętej ceny młotkowej doliczana jest opłata aukcyjna w wysokości 20% oraz w niektórych wypadkach opłata droit de suite.

 

 

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się