Jak sprzedać

Strona głównaJak sprzedać

Jak sprzedać

Jako Sopocki Dom Aukcyjny możemy pochwalić się licznymi sukcesami pod względem rekordów aukcyjnych na arenie polskiej. Naszym celem jest gwarancja kompleksowej
i profesjonalnej pomocy przy sprzedaży dzieł sztuki: zapewniamy indywidualną wycenę przedmiotów w formie dopasowanej do potrzeb i możliwości osoby zainteresowanej. Oferujemy wycenę na miejscu w naszych galeriach lub pod adresem wskazanym przez właściciela dzieła sztuki.

 

Jesteś zainteresowany sprzedażą dzieła sztuki?

Wyślij do nas zdjęcie i podstawowy opis uwzględniający: autora pracy, technikę w jakie dzieło zostało wykonane, wymiary, pochodzenie i wszystkie inne informacje, które mogą wpłynąć na wartość dzieła sztuki.

 

Sprzedaż — galerie stacjonarne i online

Zapraszamy do sprzedaży dzieł w galeriach w Sopocie, Gdańsku, Warszawie i Bydgoszczy. Naszą główną specjalizacją jest XIX i XX-wieczne malarstwo polskie oraz sztuka aktualna dostępna w ramach Aukcji Sztuki XXI wieku. Wśród eksponatów Sopockiego Domu Aukcyjnego znajdują się również wyjątkowa biżuteria i unikatowe zegarki, a także rzemiosło artystyczne, czyli piękne przedmioty wykonane ze srebra, ceramiki i szkła pochodzące z całego świata,.

 

Rozliczenie transakcji

Rozliczenie dokonywane jest po zakończeniu transakcji. Z przyjemnością przeprowadzimy Cię przez proces sprzedaży w oparciu o nasze wieloletnie doświadczenie w wycenie i potwierdzaniu autentyczności dzieł sztuki. Skontaktuj się z nami, aby dowiedzieć się, w jaki sposób przygotować swój obiekt do wyceny i co zrobić, aby jego sprzedaż przebiegła pomyślnie.

 

Jak sprzedać obiekt — krok po kroku

1. Wyślij mailowo zgłoszenie przyjęcia dzieła sztuki do sprzedaży – podaj w nim autora (jeżeli znasz), technikę i wymiary. Koniecznie dołącz zdjęcie obiektu i swój numer telefonu do kontaktu.
Swoje propozycje możesz zgłosić do:

GALERII W SOPOCIE
- sopot@sda.pl – sztuka dawna, XIX-wieczna i z 1 połowy XX wieku, biżuteria

- modern@sda.pl – sztuka powojenna, współczesna i aktualna, sztuka fantastyczna

GALERII W GDAŃSKU

- gdansk@sda.pl – sztuka dawna, XIX- i XX-wieczna, rzemiosło artystyczne, biżuteria, militaria i mapy, gedaniki

GALERII W WARSZAWIE

- warszawa@sda.pl – sztuka dawna, XIX- i XX-wieczna, rzemiosło artystyczne, biżuteria, varsaviana

 

Możesz także zgłosić obiekty do sprzedaży na konkretnej aukcji z naszego kalendarium nadchodzących aukcji oznaczonych etykietą „Przyjmujemy obiekty do…”. W tym celu wypełnij formularz „Zgłoś obiekt na aukcję” na stronie danej aukcji albo napisz maila na adres podany do kontaktu w sprawie aukcji.

 

2. Nasi pracownicy w najbliższym możliwym czasie odpiszą na Twoje zgłoszenie. Jeżeli zakwalifikują prace do sprzedaży zaprosimy Cię do dostarczenia obiektów do jednej z naszych galerii w celu weryfikacji i wyceny. Przy bardzo dużych lub cennych pracach albo obiektach znajdujących się za granicą możemy pomóc w zaaranżowaniu transportu do galerii.

 

3. Dzieła sztuki przyjmujemy zarówno do sprzedaży w galerii, na aukcjach jak i w ramach sprzedaży prywatnej. Obiekty są wystawiane do sprzedaży na podstawie Umowy Komisu w której określone są warunki sprzedaży, minimalna należność dla właściciela pracy (komitenta) oraz prowizja komisowa i/lub aukcyjna dla Sopockiego Domu Aukcyjnego (komisanta). Jeżeli jesteś właścicielem dzieła sztuki dłużej niż 6 miesięcy przy sprzedaży za pośrednictwem naszego Domu Aukcyjnego nie będziesz musiał zapłacić podatku dochodowego od sprzedaży, a wszelkie należności podatkowe (np. podatek VAT) zostaną uregulowane przez nas. W wypadku gdy obiekt wymagać będzie konserwacji lub oprawy możemy zaproponować Ci jednego ze współpracujących z nami specjalistów.

 

4. Jeżeli nasi pracownicy będą potrzebować więcej czasu na dodatkową weryfikację prac, opinię zewnętrznego eksperta lub przygotowanie wyceny zostawiając u nas obiekt otrzymasz Pokwitowanie Przyjęcia Obiektu na podstawie którego podpiszemy później Umowę Komisu albo zwrócimy Ci obiekt.

 

5. Dzieła sztuki zostaną wystawione do sprzedaży w galerii, na aukcji lub zaoferowane zainteresowanym klientom. Najciekawsze obiekty w sprzedaży galeryjnej oraz wszystkie prace wystawione na naszych aukcjach publikowane są na naszej stronie internetowej w zakładkach „Oferta galeryjna” oraz „Aukcje”, promowane w mediach społecznościowych, na polskich i zagranicznych portalach aukcyjnych i prezentowane na naszej platformie do licytacji online live.sda.pl.

 

6. Po sfinalizowaniu sprzedaży w galerii lub podczas licytacji aukcyjnej i zaksięgowaniu środków od kupującego na naszym koncie wypłacimy Ci przelewem należność zgodnie z zawartą umową komisu lub poinformujemy o możliwości odbioru gotówki w naszej galerii.

 

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się