Aukcja Komiksu i Animacji / 7 lutego 2015

33. Henryk Jerzy Chmielewski | Tytus de Zoo, 2010 r.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Komiksu i AnimacjiTytus de Zoo, 2010 r.
33
Tytus de Zoo, 2010 r.

Henryk Jerzy Chmielewski (1923 Warszawa -)

Tytus de Zoo, 2010 r.

akwarela, tusz, papier, 21 x 28,5 cm, sygn. l. d.: Papcio Chmiel A.D. 2010, na odwrocie odręcznie: H. Chmielewski / Wesołych Świąt / pieczęć autorska Papcio Chmiel / herb twórczy artysty: VIS COMICA

Henryk Jerzy Chmielewski Znany szerokiej publiczności jako Papcio Chmiel, polski grafik, rysownik i publicysta, uczestnik powstania warszawskiego. Od 1947 r. zatrudniony w redakcji ?Świata Przygód?, potem w ?Świecie Młodych?, gdzie ukazywały się odcinki kultowej serii Tytus, Romek i A?Tomek (od 1957 r.). Do 2010 roku ukazało się 35 części komiksu. Kawaler Orderu Uśmiechu. W 2007 r. odznaczony Złotym Medalem ?Zasłużony Kulturze Gloria Artis?. W sierpniu 2009 odznaczony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi dla niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej, za osiągnięcia w działalności na rzecz rozwoju polskiej kultury.
Cena wylicytowana
1 700 zł