53 Aukcja Młodej Sztuki

Strona głównaAukcje archiwalne53 Aukcja Młodej Sztuki
53 Aukcja Młodej Sztuki

53 Aukcja Młodej Sztuki

Data aukcji:
15 sierpnia 2015
Miejsce aukcji:
Galeria Sztuki Nowoczesnej w Sopocie Boh. Monte Cassino 43
Opis:

Szanowni Państwo,

Serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w 53 Aukcji Młodej Sztuki. Tym razem, po dwumiesięcznej przerwie, aukcja odbędzie się w naszej sopockiej siedzibie w samym centrum wakacyjnego „Monciaka”. W ofercie aukcyjnej odnajdziecie Państwo 72 starannie wyselekcjonowane prace artystyczne, które jak zawsze licytować będzie można już od 500 zł.

Tradycyjnie, na początku katalogu umieściliśmy rubrykę „Artysta na start”, gdzie staramy się przybliżyć Państwu sylwetkę jednego z wyróżniających się artystów. Tym razem chcieliśmy zwrócić uwagę na Adama Bakalarza (poz. 3), młodego, nietuzinkowego twórcę z Krakowa, którego prace malarskie od samego początku współpracy z nami cieszą się Państwa ogromnym zainteresowaniem.

W naszej ofercie odnaleźć można prace o zróżnicowanej stylistyce i tematyce. Warto wspomnieć tu m.in. o pracach abstrakcyjnych. Jedną z ciekawszych pozycji stanowi tu obraz „Klaun” Joanny Sułek-Malinowskiej (poz. 54) składający się z przenikających między sobą form o czystych i nasyconych barwach. Na uwagę zasługują również niezwykle interesująca praca Katarzyny Gołebiowskiej (poz. 13), z cyklu w którym artystka skupia się na ujęciu światła o różnych porach dnia oraz wielkoformatowy relief Radosława Sowiaka (poz. 50) z dobrze znanej serii „Sen o Kazimierzu M.”.

Osobom zainteresowanym malarstwem figuralnym gorąco polecamy syntetyczną prace Violi Głowackiej (poz. 11) oraz doskonale malowane i wieloznaczne kompozycje Renaty Godlewskiej (poz. 12) oraz debiutującego na naszych aukcji Rafała Knopa (poz. 24). Miłośnikom piękna nagiego ciała nie sposób nie zwrócić uwagi na wielkoformatowe obrazy autorstwa Michaliny Trefon (poz. 61) oraz obecnej rekordzistki Aukcji Młodej Sztuki w Polsce – Sandry Arabskiej (poz. 1). Jej pracę cechuje doskonały warsztat malarski oparty o mistrzowskie posługiwanie się techniką laserunkową.

Ze względu na wakacyjny okres, na naszej aukcji nie zabraknie również prac o bardziej „letnim” charakterze. Warto zwrócić tu uwagę na prace Jakuba Podlodowskiego (poz. 44), Andrzeja Tuźnika (poz. 63) i debiutującej na aukcji, choć dobrze rozpoznawalnej w Trójmieście artystki Magdaleny Jankowskiej (poz. 17).

Wielbiciele tematyki animalistycznej, a w szczególności hippiki, z pewnością znajdą coś dla siebie, gdyż w naszej ofercie aż 4 prace skupiają się wokół przedstawień koni. Każde z nich różni się od pozostałych techniką, stylem i podejściem do tego tematu, stanowią one niezwykle ciekawy obraz współczesnego malarstwa młodego pokolenia. Autorami wspomnianych prac jest Grzegorz Klimek (poz. 35), Adrian Tkaczyk (poz. 59), Sławomir Wojtkiewicz (poz. 66) i Anna Zalewska (poz. 70).

Na 53 AMS nie zabraknie również artystów, którzy są już dobrze znani i mają ugruntowaną pozycję na rynku „młodej sztuki”. Są nimi Justyna Jędrzejowska (poz. 17), Katarzyna Kołtan (poz. 25), Sonia Ruciak (poz. 47), Mirella Stern (poz. 52) oraz Stanisław Tomalak (poz. 60).

Serdecznie zachęcamy do udziału w licytacji!

Czytaj więcej
Kontakt
Dorota Kulawczuk-Szostek, Dilan Abdulla, tel: (58) 551 22 89, 603 890 001, e-mail: modern@sda.pl
Zapytaj o ofertę
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+48 58 550 16 05
Wylicytowane obiekty
Pokaż opcje filtrowania
Autor:
Kategoria:
Cena wylicytowana
Pokaż:
Widok:
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się