53 Aukcja Młodej Sztuki / 15 sierpnia 2015

19. Justyna Jędrzejowska | Na biegunach, 2015

Strona głównaAukcje archiwalne53 Aukcja Młodej SztukiNa biegunach, 2015
Na biegunach, 2015

Justyna Jędrzejowska (ur. 1986)

Na biegunach, 2015

olej, płótno, 140 x 100 cm, sygn. JE

Justyna Jędrzejowska Ukończyła studia na Wydziale Grafiki katowickiego ASP. W 2013 r. otrzymała wyróżnienie za pracę dyplomową pt. ?Obrazy pod powiekami?. W tym samym roku wzięła udział w wystawie Najlepsze Dyplomy 2013 w Zbrojowni Sztuki w Gdańsku. W 2014 roku otrzymała wyróżnienie honorowe  w konkursie malarskim, promującym absolwentów uczelni artystycznych, Promocje 2014. W 2015 roku została finalistką konkursu Franciszki Eibisch, w którym również otrzymała wyróżnienie honorowe. Aktualnie mieszka i pracuje we Wrocławiu. Malarstwo jest jej ulubionym medium, źródłem inspiracji natomiast jest fotografia. Zdjęcie w twórczości J.E pełni rolę bazy, na którą narzucona zostaje powłoka zbudowana z obserwacji autorki, interpretacji, oraz elementów przez nią wykluczonych. Celem takiego działania jest przede wszystkim, wycofanie na dalszy plan tego co oczywiste. Obraz, według założeń artystki, paradoksalnie powinien odzwierciedlać wielowarstwowość zaklętej w dwóch wymiarach rzeczywistości oraz inicjować, ciągle na nowo, chęć jego obserwacji, analizy i interpretacji.
Cena wylicytowana
4 800 zł