Aukcja Dzieł Sztuki

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł Sztuki
aukcja-dziel-sztuki

Aukcja Dzieł Sztuki

Data aukcji:
19 sierpnia 2017 godzina: 17:00
Wystawa przedaukcyjna:
7 - 19 sierpnia 2017
Miejsce aukcji:
Galeria w Sopocie Boh. Monte Cassino 43
Opis:

Jak co roku w sierpniu mamy szczególną przyjemność zaprosić Państwa na kolejną aukcję Dzieł Sztuki, która odbędzie się 19 sierpnia o godzinie 17 w siedzibie Sopockiego Domu Aukcyjnego. Na aukcji, klienci będą mogli poszerzyć swoją kolekcję, bądź też rozpocząć przygodę z kolekcjonowaniem, wybierając spośród 108 wyjątkowych obiektów!

Nasz katalog otwiera doskonałe Studium głowy konia króla Jana Sobieskiego do obrazu Jan Sobieski pod Wiedniem pędzla mistrza Jana Matejki (poz. 1, cena wywoławcza: 230 000 zł). Kolejnymi obrazami wartymi uwagi jest m.in. Przed karczmą – szkic kompozycyjny Alfreda Wierusza – Kowalskiego (poz. 6, cena wywoławcza: 78 000 zł), Połów ryb z 1864 roku Franciszka Kostrzewskiego (poz. 2, cena wywoławcza 96 000 zł), rzadko pojawiający się na rynku sztuki Kazimierz Alchimowicz z obrazem Puszcza  (poz. 4, cena wywoławcza 9 500 zł ), czy monumentalna scena symboliczna zatytułowana Przed dworem Jacka Malczewskiego w świetnej cenie wywoławczej 62 000 zł. Obrazem promującym naszą ofertę jest wibrujący żywą paletą barw obraz Stanisława Eleszkiewicza – Jedzący arbuzy (poz. 53 cena wywoławcza 70 000 zł). Również z kręgu Ecolé de Paris pragniemy Państwu zaprezentować takie dzieła jak Place de la Cathedrale (katedra w Carpentras) Meli Muter (poz. 51, cena wywoławcza: 155 000 zł), słoneczne Wzgórze Six-Fours w pobliżu Sanary Henryka Haydena, czy aż dwie prace Zygmunta Menkesa: Młoda greczynka (poz. 54, cena wywoławcza: 62 000 zł) i Martwa natura z kwiatami (poz. 55, cena wywoławcza: 78 000 zł). W ofercie nie zabrakło również prac Wojciecha (poz. 31, cena wywoławcza: 32 000 zł) oraz Jerzego Kossaka (np. poz. 28, cena wywoławcza: 11 000 zł), a także Iwana Trusza Cyprysy(poz. 86, cena wywoławcza: 10 000 zł) i Alfonsa Karpińskiego (między innymi poz. 70 Żółte Róże, cena wywoławcza: 2 000 zł). Ofertę wzbogacają również subtelne przedstawienia kobiecych aktów, jak na przykład zmysłowa Czerwona parasolka z 1918 roku autorstwa Bolesława Jana Czedekowskiego (poz. 38, cena wywoławcza 27 000 zł). Naszą ofertę zamykają pozycje z rzeźbami, autorstwa między innymi Jeana Lamberta-Ruckiego,  Marii Teresy Kuczyńskiej, Stanisława Horno-Popławskiego i Igora Mitoraja.

Kontakt
Kamila Gizowska: sopot@sda.pl, 58 550 16 05; Małgorzata Kudelska: sopot@sda.pl, 603 287 002
Zapytaj o ofertę
Sprzedane obiekty
Pokaż opcje filtrowania
Autor:
Kategoria:
Cena wylicytowana
Pokaż:
Widok:
Zaprzęg na drodze, 1882 r.
Włodzimierz Łoś

Zaprzęg na drodze, 1882 r.

Cena wylicytowana
56 000 zł
Zobacz obiekt
Myśliwi przed dworkiem
Julian Fałat

Myśliwi przed dworkiem

tempera, karton, 44 × 79,5 cm sygn. l. d.: jFałat/Nieswież na odwrocie dołączona ekspertyza dr Stanisława Mazurkiewicza z 1945 dodatkowo ekspertyza prof. dr Jerzego Sienkiewicza z 1975 wraz z dwoma fotografiami...
Cena wylicytowana
42 000 zł
Zobacz obiekt
Przed karczmą, przed 1883
Alfred Wierusz-Kowalski

Przed karczmą, przed 1883

Cena wylicytowana
78 000 zł
Zobacz obiekt
Przed dworem
Jacek Malczewski

Przed dworem

Cena wylicytowana
62 000 zł
Zobacz obiekt
Pejzaż z chatą, 1879 r.
Franciszek Wastkowski

Pejzaż z chatą, 1879 r.

Cena wylicytowana
38 000 zł
Zobacz obiekt
Czerwone dachy, lata 1903–1906
Michał Gorstkin Wywiórski

olej, płótno naklejone na tekturze, 38 × 59,5 cm Wystawiany: Michał Gorstkin Wywiórski – pejzaże. Między niebem a ziemią, 26.02–21.03 2004 Centrum Kultury Zamek w Poznaniu Opisany i reprodukowany w: Michał Gorstkin Wywiórski – pejzaże. Między niebem a ziemią, Maria Gołąb, Centrum Kultury Zamek w Poznaniu, Poznań 2004, s. 120, nr kat. 91, il. 91 na s. 82....
Cena wylicytowana
14 000 zł
Zobacz obiekt
Przedwiośnie na Podhalu
Stanisław Kamocki

Przedwiośnie na Podhalu

Cena wylicytowana
15 000 zł
Zobacz obiekt
Święto Jordanu, 1901 r.
Jan Kazimierz Olpiński

Święto Jordanu, 1901 r.

Cena wylicytowana
12 000 zł
Zobacz obiekt
Młoda kobieta z koszem
Maurycy Trębacz

Młoda kobieta z koszem

Cena wylicytowana
7 000 zł
Zobacz obiekt
Przekupki lwowskie
Erno Erb

Przekupki lwowskie

Cena wylicytowana
12 000 zł
Zobacz obiekt
Ostatnie blaski
Feliks Michał Wygrzywalski

Ostatnie blaski

Cena wylicytowana
12 000 zł
Zobacz obiekt
Nauki dziadunia
Feliks Michał Wygrzywalski

Nauki dziadunia

Cena wylicytowana
26 000 zł
Zobacz obiekt
Istambuł, 1940 r.
26
Wlastimil Hofman

Istambuł, 1940 r.

Cena wylicytowana
15 000 zł
Zobacz obiekt
Odwrót Napoleona spod Moskwy,
1926 r.
27
Jerzy Kossak

Odwrót Napoleona spod Moskwy, 1926 r.

olej, płótno, 95,5 × 141 cm sygn. i dat. l. d.: Jerzy Kossak/1926 Po raz pierwszy Jerzy Kossak namalował ten temat w roku 1913. W latach następnych kilkakrotnie podejmował go, przedstawiając w różnych formatach i wersjach. Prezentowany na aukcji obraz powstał w roku 1926 i jest jedną z wersji wcześniejszych....
Cena wylicytowana
52 000 zł
Zobacz obiekt
Raport przy stogu siana, 1940 r.
28
Jerzy Kossak

olej, płótno, 51 × 42,5 cm sygn. i dat. p. d.: Jerzy Kossak/1940 na krośnie dwie odwrocie autorskie pieczęcie: Stwierdzam autentycz/ność tego obrazu/ Jerzy Kossak (słabo widoczna), oraz okrągła pieczątka z herbem Kos i napisem w otoku: JERZY KOSSAK. Kraków. Pl. Kossaka 4 oraz nalepka z numerem: K2 – 5 Analogiczna praca, powstała w 1935 roku jest reprodukowana w monografii Kazimierza Olszańskiego pod nr 172 (por. K. Olszański, ...
Cena wylicytowana
18 000 zł
Zobacz obiekt
Na zwiadach, 1919 r.
31
Wojciech Kossak

Na zwiadach, 1919 r.

Cena wylicytowana
32 000 zł
Zobacz obiekt
Przed chatą
35
Adam Setkowicz

Przed chatą

Cena wylicytowana
14 000 zł
Zobacz obiekt
Pejzaż z rzeką
36
Jan Rubczak

Pejzaż z rzeką

Cena wylicytowana
36 000 zł
Zobacz obiekt
Macierzyństwo
37
Jean Peské

Macierzyństwo

Cena wylicytowana
17 000 zł
Zobacz obiekt
Czerwona parasolka, 1918 r.
38
Bolesław Jan Czedekowski

Czerwona parasolka, 1918 r.

Cena wylicytowana
27 000 zł
Zobacz obiekt
Zaczytana, 1867 r.
41
Joseph Moseley-Barber (ok. 1811-?)

Zaczytana, 1867 r.

Cena wylicytowana
8 500 zł
Zobacz obiekt
Przy skałach
45
Michael Zeno Diemer

Przy skałach

Cena wylicytowana
11 000 zł
Zobacz obiekt
Łodzie
46
Rudolf Priebe

Łodzie

Cena wylicytowana
4 200 zł
Zobacz obiekt
Na łodzi
47
Louis Toussaint

Na łodzi

Cena wylicytowana
15 000 zł
Zobacz obiekt