Aukcja Sztuki Fantastycznej / 28 listopada 2020

9. Zbigniew Hinc | Pejzaż miejski

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejPejzaż miejski
Zbigniew Hinc | Pejzaż miejski

Zbigniew Hinc (ur. 1947)

Pejzaż miejski

olej, płótno, 73 × 54 cm, sygnowany l.d.: ‘ZHinc’

Zbigniew Hinc
W 1973 roku obronił dyplom w PWSP w Gdańsku na Wydziale Architektury Wnętrz w pracowniach prof. Stanisława Borysowskiego i prof. Jacka Żuławskiego. W latach 1973-78 pracował na stanowisku dyrektora Biura Wystaw Artystycznych w Olsztynie. W 1974 roku został przyjęty do Okręgu Olsztyńskiego ZPAP. Zajmuje się malarstwem oraz rzeźbą, skupiając się głównie na stylistyce surrealistycznej oraz architekturą wnętrz. Autor kilku wystaw indywidualnych w kraju i za granicą (m.in. w Gdańsku, Olsztynie, Kaliszu, Malmö, Kopenhadze, Rovaniemi, Catanii, Rzymie, Châteauroux i we Frankfurcie nad Menem). Uczestnik szeregu wystawach zbiorowych.
Cena wylicytowana
22 000 zł