Aukcja Sztuki Fantastycznej / 28 listopada 2020

10. Zbigniew Hinc | Gdańsk

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejGdańsk
Zbigniew Hinc | Gdańsk

Zbigniew Hinc (ur. 1947)

Gdańsk

olej, płotno, 100 x 65 cm, sygnowany l.d.: 'Zhinc'

Zbigniew Hinc
W 1973 roku obronił dyplom w PWSP w Gdańsku na Wydziale Architektury Wnętrz w pracowniach prof. Stanisława Borysowskiego i prof. Jacka Żuławskiego. W latach 1973-78 pracował na stanowisku dyrektora Biura Wystaw Artystycznych w Olsztynie. W 1974 roku został przyjęty do Okręgu Olsztyńskiego ZPAP. Zajmuje się malarstwem oraz rzeźbą, skupiając się głównie na stylistyce surrealistycznej oraz architekturą wnętrz. Autor kilku wystaw indywidualnych w kraju i za granicą (m.in. w Gdańsku, Olsztynie, Kaliszu, Malmö, Kopenhadze, Rovaniemi, Catanii, Rzymie, Châteauroux i we Frankfurcie nad Menem). Uczestnik szeregu wystawach zbiorowych.
Cena wylicytowana
20 000 zł