Aukcja Prac na Papierze / 10 października 2020

32. Władysław Chmieliński | Kościół św. Jana Chrzciciela, przed 1939 r.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Prac na PapierzeKościół św. Jana Chrzciciela, przed 1939 r.
Władysław Chmieliński | Kościół św. Jana Chrzciciela, przed 1939 r.

Władysław Chmieliński (1911 Warszawa - 1979 tamże)

Kościół św. Jana Chrzciciela, przed 1939 r.

akwarela, papier, 33 × 23 cm w świetle ramy
sygn. p. d.: Wł. Chmieliński

Władysław Chmieliński
Malarz związany z Warszawą, gdzie stale mieszkał i pracował. W latach 1926–1931 studiował w tamtejszej Miejskiej Szkole Sztuk Zdobniczych i Malarstwa (dawna Klasa Rysunkowa). Wiodącym tematem jego obrazów były weduty, szczególnie zaś widoki stolicy. W latach 1935–1938 stworzył cykl akwarel przedstawiających obiekty polskiej architektury, wśród nich wnętrza Zamku Królewskiego w Warszawie i Pałacu w Wilanowie. Po wojnie chętnie malował także konie na tle pejzażu. W latach 1936–1939 artysta używał także pseudonimu „Władysław Stachowicz”.
Cena wylicytowana
4 400 zł