Świąteczna Aukcja Sztuki Najnowszej / 1 grudnia 2021

1. Wacław Sporski | Na Boże Narodzenie, 2016

Strona głównaAukcje archiwalneŚwiąteczna Aukcja Sztuki NajnowszejNa Boże Narodzenie, 2016
na-boze-narodzenie-2016-waclaw-sporski

Wacław Sporski (ur. 1960)

Na Boże Narodzenie, 2016

olej, płótno, 40 x 80 cm, sygn. l.d.: W. Sporski, opisany na odwrocie: W Sporski | Na Boże Narodzenie | В. Спорспий | На Рождество

Wacław Sporski
Artysta malarz, Białorusin polskiego pochodzenia. Należy do Towarzystwa Plastyków Polskich przy Związku Polaków na Białorusi. Absolwent Państwowej Szkoły Plastycznej im. A.K. Glebowa w Mińsku (dyplom w 1979 roku). Od roku 1983 zaczął wystawiać swoje prace. Jego obrazy można było oglądać na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych zarówno na Białorusi jak i w Holandii, Japonii, na Litwie i w Polsce (m.in. w Warszawie, Siedlcach, Sopocie). Artysta zainteresowany otaczającym światem, ludźmi, filozofią tworzy dzieła wyjątkowe, baśniowe, na pograniczu jawy i snu. Piękne, przemyślane, malarskie widzenia artysty trafiają swoją poetyką do wielu kolekcjonerów na świecie.
Cena wylicytowana
4 200 zł