11 Aukcja Sztuki XXI wieku / 12 maja 2018

39. Roman Maciuszkiewicz | Przystań XXXV, 2016

Strona głównaAukcje archiwalne11 Aukcja Sztuki XXI wiekuPrzystań XXXV, 2016
39
Przystań XXXV, 2016

Roman Maciuszkiewicz (ur. 1955)

Przystań XXXV, 2016

olej, płótno, 100 x 80 cm, sygn. p.d.: MACIUSZKIEWICZ 2016 oraz opisany na odwrocie

2018 – wystawa indywidualna „Miejsca”, Centrum Kultury Śląskiej, Nakło Śląskie

Roman Maciuszkiewicz Ukończył ASP w Krakowie, Wydział Grafiki w Katowicach w 1980 r. Zorganizował 42 wystawy indywidualne, brał udział w ponad 100 pokazach zbiorowych, na których otrzymał kilkanaście nagród i wyróżnień. Zajmuje się głównie malarstwem. Obok praktyki artystycznej i dydaktycznej w kręgu jego zainteresowań jest teoria sztuki. W latach 1993–2001 współredagował pismo kulturalne „Opcje” publikując zarówno w nim, jak i w kilku innych periodykach o zasięgu ogólnopolskim liczne teksty o sztuce – dotyczące jej historii i współczesności. W 2010 roku opublikował zbiór esejów zatytułowany „Obrazy Intuicje. Imaginacje”. W dorobku artystycznym ma także teksty literackie publikowane w ogólnopolskich pismach oraz słuchowiska radiowe. Radio Katowice wyemitowało kilka audycji z jego udziałem, prezentując twórczość malarską oraz prozatorską i poetycką, TVP dwa filmy. W 2006 r. zrealizował scenografię do „Makbeta W.” Szekspira dla Teatru im. St. Wyspiańskiego w Katowicach za którą otrzymał doroczną nagrodę „Złota Maska” (wspólnie z reżyserem spektaklu). W latach 2002 – 2009 wykładał w ASP w Katowicach. Obecnie pracuje w Instytucie Sztuki na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Śląskiego.
Cena wylicytowana
2 200 zł