11 Aukcja Sztuki XXI wieku / 12 maja 2018

38. Michał Kaszewski | Human, 2018

Strona głównaAukcje archiwalne11 Aukcja Sztuki XXI wiekuHuman, 2018
38
Human, 2018 - 1Human, 2018 - 2

Michał Kaszewski (ur. 1988)

Human, 2018

olej, płótno, 100 x 100 cm (w oprawie 116 x 116 cm), sygn. l.d.: Kaszewski

Michał Kaszewski Studiował w Instytucie Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. Okres studiów zakończył dyplomem z malarstwa w pracowni prof. Ewy Pełki. Od 2017 r. profesjonalnie zajmuje się malarstwem. Artysta pracował przy produkcji filmowej „Loving Vincent”, pierwszej na świecie pełnometrażowej animacji malarskiej o Vincencie van Goghgu. Malarz traktuje swoją sztukę głównie jako możliwość samodoskonalenia poprzez poznawanie  nowych zagadnień warsztatowych. W twórczości artysty dominuje malarstwo realistyczne. Wybrane wystawy: 2018 – wystawa zbiorowa „We Cannot Speak Other Than By Our Paintings”, Kurt Vonnegut Muzeum & Library, Indianapolis, USA; 2017 – wystawa zbiorowa „Loving Vincent”, Het Noordbrabants Museum, Holandia; 2016 – wystawa zbiorowa „Diversity”, Galeria ZPAP, Gdańsk; 2015 – wystawa zbiorowa „Triennale z martwą naturą”, Galeria Sztuki BWA, Sieradz.
Cena wylicytowana
3 600 zł