Aukcja Sztuki Fantastycznej / 28 listopada 2020

43. Paweł Trybalski | Bez tytułu, 2020

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejBez tytułu, 2020
43
bez-tytulu-2020-pawel-trybalski-1637442bez-tytulu-2020-pawel-trybalski-1538275

Paweł Trybalski (ur. 1937 r.)

Bez tytułu, 2020

olej, deska, 80 × 60 cm, sygnowany l.g.: ’PAWEŁ TRYBALSKI 2020 PINX’; na odwrocie pieczęć autorska

Paweł Trybalski
Od lat 60. Związany jest z regionem jeleniogórskim, gdzie mieszka i tworzy. Reprezentuje nurt surrealizmu i malarstwa metaforycznego. Operuje doskonałym warsztatem malarskim, a jego prace wyróżnia staranność w oddaniu detali oraz intrygująca gra światłem. Swoje umiejętności malarskie nabył samodzielnie, uważnie studiujące dzieła dawnych mistrzów. Od 1970 rok jest członkiem ZPAP. O artyście i jego sztuce zrealizowano 6 filmów telewizyjnych. W roku 2010 otrzymał brązowy medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” przyznawany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Prace Pawła Trybalskiego prezentowane były na wielu wystawach w kraju i zagranicą, m.in. w Nowym Jorku (1971), Las Palmas (1973), Paryżu (1975, 1984, 1986), Dortmundzie (1975), Barcelonie (1982, 1984, 1988), Berlnie (1986), Budapeszcie (1987), Londynie (1990), Pradze (1991). Obrazy Pawła Trybalskiego znajdują się w wielu krajowych i zagranicznych kolekcjach prywatnych i publicznych, m.in. w kolekcji Muzeum Narodowego w Warszawie, Ministerstwa Kultury Nadrenii i Palatynatu w Kolonii, Galerii Ambito w Madrycie, Collection Gallery Beverly Hills w Los Angeles, „Kolekcji Walser” w Innsbrucku, National „Nisa” w Meksyku, Art Slavenia Vancouver w Kanadzie, Muzuem Karykatury w Wraszawie, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, Muzeum Jeździectwa i Łowiectwa w Warszawie, Muzeum Śląskiego w Katowicach, Muzeum Leśnictwa w Gołuchowie, Muzeach Okręgowych w Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Legnicy i Lublinie
Cena wylicytowana
13 000 zł