Aukcja Sztuki Fantastycznej / 28 listopada 2020

42. Wiesław Król | Metamor, 2020

HomeAukcje nadchodząceAukcja Sztuki FantastycznejMetamor, 2020
42
metamor-2020-wieslaw-krol

Wiesław Król (ur. 1965)

Metamor, 2020

olej, płótno, 60 x 80 cm, sygnowany p. d.: WKról 2020

Wiesław Król
Artysta malarz i muzyk. Ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Dąbrowie Górniczej następnie Instytut plastyki WSP w Częstochowie - kierunek artystyczny, otrzymując dyplom z wyróżnieniem u prof. Tadeusza Wencla. Zajmuje się różnymi rodzajami malarstwa sztalugowego i monumentalnego. Dużo obrazów olejnych i fresków wykonuje do obiektów sakralnych i historycznych. Kocha przestrzeń, góry i wodę, dlatego bardzo lubi malować pejzaże górskie i marynistyczne. I właśnie marynistyka ciągnie go do poszukiwania rzeczywistości odrealnionej, w której chciałby odnaleźć coś naprawdę swojego. Jest cenionym portrecistą i wykonawcą obrazów o tematyce sakralnej. Jedną z ważniejszych jego monumentalnych prac są freski w salach i kaplicy zamku w Bobolicach na jurze krakowsko-częstochowskiej. Obrazy swoje wystawiał min. w Częstochowie, Zakopanem, Dąbrowie Górniczej, Bobolicach, Norymberdze
Estymacja:
4 000 - 6 000 zł
Cena wywoławcza:
2 000 zł