21 Aukcja Sztuki XXI wieku / 23 stycznia 2021

19. Paulina Jeramowska | Nie wiedziałam, 2020

Strona głównaAukcje nadchodzące21 Aukcja Sztuki XXI wiekuNie wiedziałam, 2020
Paulina Jeramowska | Nie wiedziałam, 2020

Paulina Jeramowska (ur. 1995)

Nie wiedziałam, 2020

olej, płótno, 90 x 130 cm, sygnowany na odwrocie: 'Paulina (Jołda) | 2020 Jeramowska'

Paulina Jeramowska
Absolwentka Wydziału Malarstwa w Warszawie. W latach 2014 - 2018 studiowała Malarstwo na ASP we Wrocławiu. Brała udział w Przeglądzie Sztuki Survival; Warsaw Preview - Małych Form Rzeźbiarskich; projekcie ONE project Feed Your Demon and Meet the Ally; wystawie Ala miau kota w galerii Próżnia; wystawie Art in Isolation w North Dakota Museum. Jej prace oraz teksty publikowane były w: artbooku Happy Ending Story wydawanej przez BWA Wrocław; Czytanie Rzeźb w Radio Kapitał; w magazynie Ladies Drawing Club tworzonym przez artystki z Sankt Petersburga. Dwukrotnie otrzymała Stypendium Artystyczne Wrocławia, a także stypendium Rektora dla Najlepszych Studentów i Studentek. Tworzy głównie malarstwo, rzeźby i instalacje site-specific.  W swojej twórczości czerpie z mitów, religii, kulturowych podań oraz obserwacji współczesności. Prace utrzymane w są w słodko-gorzkim charakterze by oddać sprzeczność natury ludzkiej.
Estymacja:
2 500 - 3 500 zł
Cena wywoławcza:
1 500 zł