olej, tektura, 30 x 40,5 cm, sygn. l.g.: Grunsweigh
Nathan Grunsweigh Przed 1914 r. wyjechał do Paryża. Od roku 1921 wystawiał w paryskich salonach Jesiennym, Niezależnych i Tuileries. Malował widoki miast i przedmieść, pejzaże, kompozycje figuralne i martwe natury. W tworczości jego widoczne są wpływy postimpresjonizmu, zwłaszcza Cezanne’a, a także kubizmu.