olej, tektura, 27 x 35 cm, sygn. i dat. p.d.: 1922 Grunsweigh, na odwrociu nalepka z opisem pracy, nalepka z paryskiego domu aukcyjnego Marielle Digard oraz nalepka paryskiego składu artykułów plastycznych
Nathan Grunsweigh Przed 1914 r. wyjechał do Paryża. Od roku 1921 wystawiał w paryskich salonach Jesiennym, Niezależnych i Tuileries. Malował widoki miast i przedmieść, pejzaże, kompozycje figuralne i martwe natury. W tworczości jego widoczne są wpływy postimpresjonizmu, zwłaszcza Cezanne’a, a także kubizmu.