Aukcja Sztuki Fantastycznej / 19 czerwca 2021

11. Mariusz Krawczyk | Gdańsk, 2020

Strona głównaAukcje nadchodząceAukcja Sztuki FantastycznejGdańsk, 2020
gdansk-2020-mariusz-krawczyk-1555999gdansk-2020-mariusz-krawczyk-916592

Mariusz Krawczyk (ur. 1967)

Gdańsk, 2020

olej, płótno, 100 x 150 cm, sygnowany na odwrocie

Mariusz Krawczyk
Mariusz Krawczyk ukończył wydział malarstwa na krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych w 1994 r. Uzyskał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. L. Ząbkowskiego. Fascynują go mroczne, otwarte przestrzenie na pograniczu abstrakcji. Pracując w technice olejnej tworzy wielowarstwową tkankę malarską, gęstą materię złożoną z faktury, laserunków, linii i plam, dużych jednolitych powierzchni i delikatnych detali, które przenikając się tworzą wielowymiarowe, atmosferyczne pejzaże. Jest autorem wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Brał udział w wystawach zbiorowych między innymi w Krakowie, Warszawie, Gdańsku, Brukseli, Birmingham, Strasburgu, Seulu, Frankfurcie. Zdobył III nagrodę w konkursie Bielska Jesień 1995 r. Jego prace znajdują się w wielu kolekcjach w Europie, USA, Kanadzie i Azji.
Estymacja:
35 000 - 45 000 zł
Cena wywoławcza:
22 000 zł