Aukcja Sztuki Fantastycznej / 19 czerwca 2021

12. Mariola Jaśko | Twierdza I, 2020

Strona głównaAukcje nadchodząceAukcja Sztuki FantastycznejTwierdza I, 2020
twierdza-i-2020-mariola-jasko-1019490twierdza-i-2020-mariola-jasko-3584397

Mariola Jaśko (ur. 1969)

Twierdza I, 2020

olej, płótno, 100 x 150 cm, sygnowany p.d.: 'M. JAŚKO' 2020' oraz opisany na odwrocie: 'MARIOLA JAŚKO | "TWIERDZA I" | 100/150 cm | OLEJ PŁÓTNO | 2020'

Mariola Jaśko
Ukończyła Wydział Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Uzyskała dyplom w Pracowni Malarstwa u prof. Adama Wsiołkowskiego. W 1995 r. otrzymała I nagrodę „Promocje 94″ - Legnica. W latach 1998/99 uzyskała stypendium amerykańskiej Fundacji Pollock-Krasner. Uprawia malarstwo, łącząc abstrakcję i symbolizm. Aktualnie na skutek poszukiwań nowej drogi skłania się w kierunku surrealizmu z elementami symboliki. Wybrane wystawy indywidualne: Galeria Pryzmat w Krakowie (1994), Państwowa Galerii Sztuki w Legnicy „Promocje 94″ (1995), Galeria Artemis w Krakowie (1999), Galeria Effelsberg, Königswinter, Niemcy (1999), Atelier H.P. Braun, Frankfurt n. Menem, Niemcy (2003), Galeria Zapiecek w Warszawie (2004), Galeria 2 Światy w Krakowie (2006, 2008), Galeria Autorska Jana Siuty (2011) Kraków, Galeria Dedo (2012) Kraków , Galeria Autorska Jana Siuty (2012). Wybrane wystawy grupowe: "Siedem kobiet" Galeria Konduktorownia Częstochowa 2015, "Magical Dreams" cykl wystaw Bator Gallery Szczyrk 2015, Centrum Promocji Kultury Praga Warszawa 2016, Wolnzach Niemcy 2016, Miejska Galeria Sztuki Wrocław 2106,  IV edycja Magical Dreams Bator Gallery Szczyrk 2017, Dom Galerie Wiener Neustadt Austria 2017, Centrum Promocji Kultury Praga Warszawa 2018, Altes Rathhaus Wiechtach Niemcy 2018, Galerie Sudliches Friesland Zetel Niemcy 2018, ART MEETING 2019 Tomaszowice, Wystawa zbiorowa nowych członków krakowskiego ZPAP Galeria Pryzmat Kraków 2019.
Estymacja:
30 000 - 35 000 zł
Cena wywoławcza:
18 000 zł