Aukcja Dzieł Sztuki / 8 października 2016

35. Marian Szczerbiński | Żółte róże

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiŻółte róże
35
Żółte róże

Marian Szczerbiński (1900-1981)

Żółte róże

olej, tektura, 48 x 68 cm, sygn.p.d. M Szczerbiński

Marian Szczerbiński Malarz krakowskiego pochodzenia. W 1931 roku brał udział w Zbiorowej Wystawie Malarzy Polskich, na której przedstawił swoje akwarele z widokami Wawelu oraz Krakowa. Jednak najczęściej w swych pracach wykorzystywał temat martwych natur z kwiatami. Artysta tworzył w różnych technikach, najczęściej jednak sięgał po olej oraz pastel.
Cena wylicytowana
3 000 zł