19 Aukcja Sztuki XXI wieku / 3 czerwca 2020

21. Krzysztof Nowicki | Madonna della Scala, 2017

Aukcja dziAukcje archiwalne19 Aukcja Sztuki XXI wiekuMadonna della Scala, 2017
Madonna della Scala, 2017 - 1Madonna della Scala, 2017 - 2Madonna della Scala, 2017 - 3

Krzysztof Nowicki (ur. 1988)

Madonna della Scala, 2017

olej, płótno, 160 x 120 cm, sygnowany na odwrocie: 'Krzysztof Nowicki | Madonna della Scala | 2017'

Krzysztof Nowicki Absolwent ASP w Gdańsku, dyplom uzyskał w 2013 roku. Swoją edukację wzbogacił stypendium na Uniwersytecie Marmara w Istambule. Ma na swoim koncie wiele wystaw w kraju i za granicą. Obecnie mieszka i tworzy w Gdańsku. Wybrane nagrody i osiągnięcia: 2014 - Artist Home Base, rezydencja artystyczna, Hong Kong Art Centre, Hong Kong; 2013 - I Nagroda w konkursie “Artystyczna Podróz Hestii” (stypendium w Nowym Jorku); 2013 - Wyróżnienie Honorowe konkursu Fundacji im. F. Eibisch, Warszawa; 2013 - Nominacja do Nagrody Artystycznej Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu “Nowy Obraz/Nowe Spojrzenie”, Poznań; 2013 - Nominacja do Nagrody Artystycznej “Artnoble” w ramach Interdyscyplinarnego Festiwalu Sztuk, Żyrardów. Wybrane wystawy indywidualne i zbiorowe: 2015 - "Martwa Natura z przesadą", Galeria Kuratorium, Warszawa; 2015 - "Przez Pryzmat - Odsłona druga", Galeria Miejska Arsenał, Poznań; 2014 - "Snap to Grid", Los Angeles Center for Digital Art, Los Angeles (USA); 2014 - “Welcome to the Artist Home”, HK Arts Centre, Hong Kong; 2013 - 23. Ogólnopolski Przegląd Malarstwa Młodych PROMOCJE 2013, Legnica; 2012 - “Bliskoznacznie” wystawa zbiorowa, Galeria Sztuki Współczesnej MD_S, Wrocław.