19 Aukcja Sztuki XXI wieku / 3 czerwca 2020

20. Jan Szczepkowski | Artysta na wygnaniu, 2020

Aukcja dziAukcje archiwalne19 Aukcja Sztuki XXI wiekuArtysta na wygnaniu, 2020
Artysta na wygnaniu, 2020 - 1Artysta na wygnaniu, 2020 - 2Artysta na wygnaniu, 2020 - 3Artysta na wygnaniu, 2020 - 4

Jan Szczepkowski (ur. 1975)

Artysta na wygnaniu, 2020

olej, płótno, 130 x 120 cm, sygnowany p.d.: 'Szczepkowski 20' oraz opisany na odwrocie: 'JAN SZCZEPKOWSKI | - ARTIST IN EXILE - | [sygnatura]'

Jan Szczepkowski W latach 1998-2003 studiował na Wydziale Malarstwa krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, pracą pedagogiczną oraz konserwacją zabytków. Wielokrotnie nagradzany w ogólnopolskich konkursach artystycznych. Wybrane nagrody: 2013 – Nagroda Dyrektora BWA Rzeszów, „Jesienne Konfrontacje”, Rzeszów; 2011 – II miejsce w konkursie 11 Biennale Plastyki Krośnieńskiej, BWA, Krosno; 2009 – I miejsce, nagroda Marszałka Województwa Podkarpackiego w konkursie „Obraz, Grafika, Rysunek, Rzeźba Roku 2009”, Rzeszów; 2009 – Nagroda Prezydenta Przemyśla w Triennale Malarstwa Srebrny Czworokąt, Przemyśl. Brał udział w licznych wystawach zbiorowych w kraju i zagranicą. Jest autorem szeregu wystaw indywidualnych: 2015 – „Taumaturgia”, Bohema Nowa Sztuka, Warszawa; 2015 – „Partial Exposure”, POSK, Londyn; 2015 – „Malarstwo”, Muzeum Historyczne, Sanok; 2014 - „Malarstwo”, Galerie Mont des Arts, Bruksela; 2014 - „Realizm niemożliwy”, Galeria Domus Aurea, Lublin; 2014 - „Muzeum znaczeń”, CSW Solvay, Kraków; 2014 - „Powracający cień”, BWA, Krosno; 2013 - „Obszar cienia”, Galeria Pod Czarnym Kotem, Kraków; 2013 - „Powracający cień”, BWA, Sanok; 2007 - „Obrazy do ciemnych pokoi”, BWA, Sanok.
Cena wylicytowana
7 000 zł