Aukcja Sztuki Współczesnej / 24 października 2020

34. Kazimierz Śramkiewicz | Kwintet smyczkowy, 1977

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki WspółczesnejKwintet smyczkowy, 1977
34
kwintet-smyczkowy-1977-kazimierz-sramkiewicz

Kazimierz Śramkiewicz (1914 Poniec - 1998 Gdańsk)

Kwintet smyczkowy, 1977

akryl, płótno, 90 x 100 cm sygnowany i datowany l.d.: K. Śramkiewicz 1977 oraz na odwrociu: KAZIMIERZ ŚRAMKIEWICZ [adres] | "KWINTET SMYCZKOWY" | 90 X 100 cm - AKRYL - 1977 r.

Kazimierz Śramkiewicz Studiował na Wydziale Architektury Politechniki we Lwowie w latach 1932–1939. Dyplom artysty malarza uzyskał na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu w 1947 roku. Od 1950 roku był wykładowcą, a od 1967 do 1986 roku profesorem Katedry Malarstwa i Rysunku Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Gdańsku. Od 1939 roku prezentował swe prace na 65 wystawach indywidualnych; brał też udział w ponad 250 wystawach zbiorowych w Polsce i wielu krajach Europy, Ameryki, Afryki i Azji. Otrzymał liczne nagrody i wyróżnienia za wybitne osiągnięcia w twórczości malarskiej. Malował w harmonijnej gamie barwnej, syntetycznie, zachowując jednak czytelność motywu, a do jego ulubionych motywów należały pejzaże, martwe natury, widoki portów i koncerty jazzowe.
Cena wylicytowana
15 000 zł