Aukcja Sztuki Fantastycznej / 28 listopada 2020

45. Karolina Matyjaszkowicz | Noc w objęciach Poranka, 2020

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejNoc w objęciach Poranka, 2020
45
noc-w-objeciach-poranka-2020-karolina-matyjaszkowicz

Karolina Matyjaszkowicz (ur. 1980)

Noc w objęciach Poranka, 2020

akryl, płótno, 100 x 80 cm, sygnowany na odwrocie: 'NOC W OBJĘCIACH PORANKA | K. Matyjaszkowicz / 2020'

Karolina Matyjaszkowicz
W 2008 roku ukończyła łódzką Akademię Sztuk Pięknych na Wydziale Tkaniny i Ubioru, kierunek Wzornictwo. Wcześniej ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Łodzi. Od ukończenia studiów artystka aktywnie uczestniczy w działaniach środowiska artystycznego, prezentując na wystawach swoje prace malarskie i tkaniny. Karolina Matyjaszkowicz jest laureatką wielu nagród i wyróżnień, m.in. Marszałka Województwa Łódzkiego w konkursie na najlepsze rozprawy doktorskie, prace magisterskie i dyplomowe tematycznie związane z województwem łódzkim. Obrazy Matyjaszkowicz znajdują się w zbiorach Centralnego Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, Regionalnym Muzeum w Brzezinach, Muzeum w Łowiczu w kolekcji młodego malarstwa Sztuki Nowoczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku oraz w prywatnych kolekcjach w Polsce i zagranicą. Artystka zajmuje się malarstwem, tkaniną, ilustracją oraz tworzy muzykę. Obrazy Karoliny Matyjaszkowicz można było oglądać na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych.
Cena wylicytowana
7 000 zł