18 Aukcja Sztuki XXI Wieku / 7 marca 2020

5. Justyna Baśnik Andrzejewska | Geometria cienia, 2018

HomeAukcje archiwalne18 Aukcja Sztuki XXI Wieku Geometria cienia, 2018
Geometria cienia, 2018

Justyna Baśnik Andrzejewska (ur. 1992)

Geometria cienia, 2018

olej, płótno, 90 x 70 cm, sygnowany na odwrocie: 'geometria cienia 23 | Justyna Baśnik Andrzejewska 2018'

Justyna Baśnik Andrzejewska W latach 2012-2017 studiowała na Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu (wcześniej ukończyła Liceum Plastyczne im. Katarzyny Kobro w Zduńskiej Woli). Stypendystka MKiDN (2016-2017); Prezydenta Miasta Wrocław (2014-2017); Rektora ASP we Wrocławiu (2013-2017). W 2017 roku otrzymała Nagrodę Kolekcjonera podczas trwania przeglądu młodej sztuki „Świeża Krew” w Galerii Sztuki Socato we Wrocławiu; w 2014 była nominowana do nagrody VIII Triennale Rysunku Współczesnego w Muzeum Kresów w Lubaczowie oraz otrzymała II Nagrodę w I Międzynarodowym Triennale Rysunku Studenckiego. Wybrane wystawy indywidualne: 2017 – „Iluzoryczność form przestrzennych”, Galeria Sztuki Socato, Wrocław; 2016 – „Struktura Czasu”, Galeria Łącznik, Wrocław. Wybrane wystawy zbiorowe: 2017 – „Świeża Krew” Przegląd Młodej Sztuki, Galeria Sztuki Socato, Wrocław; 2017 – II Międzynarodowe Triennale Rysunku Studenckiego w Katowicach, Galeria Rondo, Katowice; 2016 – Osten Biennial Of Drawing, Skopje, Macedonia; 2016 – 9 Międzynarodowe Biennale Miniatury, Częstochowa; 2016 – „Konfrontacje Sztuki”, Galeria Test, Warszawa; 2016 – XIII Survival - warsztat pracy, FAT HACO, Wrocław; 2016 – Festiwal Podwodny Wrocław, Wrocław; 2016 – Rysować Naturalnie, Wozownia, Toruń; 2015 – V Międzynarodowy konkurs im. Andriollego, NOK Nałęczów; 2015 – Walter Koschatzky-Kunstpreis, Wiedeń, Austria; 2015 – The 4th Bangkok Triennale International Print and Drawing Exhibition, Bangkok, Tajlandia; 2014 – VIII Triennale Rysunku Współczesnego, Muzeum Kresów, Lubaczów; 2014 – I Międzynarodowe Triennale Rysunku Studenckiego w Katowicach, Galeria Rondo Katowice.
Cena wylicytowana
1 900 zł