18 Aukcja Sztuki XXI Wieku / 7 marca 2020

4. Tomasz Kostecki | Kobieta i czerwony Mercedes, 2020

Strona głównaAukcje archiwalne18 Aukcja Sztuki XXI Wieku Kobieta i czerwony Mercedes, 2020
Kobieta i czerwony Mercedes, 2020

Tomasz Kostecki (ur. 1964)

olej, płótno, 100 x 80 cm, sygnowany p.d.: KOSTECKI 2020 oraz opisany na odwrocie

Tomasz Kostecki Artysta malarz. Uczęszczał do PLSP im. Kenara w Zakopanem. W ramach licznych wystaw artysta miał możliwość zaprezentować swoje prace w wielu krajach świata, między innymi w USA, Portugalii, Austrii i Niemczech. W latach 1989 – 1991 artysta współpracował z National Heritage Gallery of Fine Art w Beverly Hills w Kaliforni. W 1998 roku artysta przygotował i wystawił cykl obrazów dotyczący historii odkryć portugalskich na Expo 98’ w Lizbonie. W latach 2000 – 2002 Muzeum Würth w Niemczech zakupiło do swojej kolekcji sześć prac artysty. Wybrane wystawy indywidualne i zbiorowe: 2017 – Glaza Art Gallery, Gdańsk; 2016-2018 – ArtGalle, Szczecin; 2016 – Galeria ART 1, Warszawa; 2016 – Galeria Quantum, Warszawa; 2014-2016 – Sammer Gallery, Marbella (Hiszpania); 2013-2018 – Gallery Zozimus, Dublin (Irlandia); 2013-2016 – Galleria Ca d’Oro, Rzym, Włochy, Nowy Jork, Miami (USA); 2003 – Galerie Supper, Pforzheim (Niemcy); 2002-2018 – stała wystawa w Galerii Walentowski, Berlin, Hamburg, Drezno; 2002 - wystawa zbiorowa „Fantastyczny realizm Szkoły Wiedeńskiej”, Baden (Austria); 1998 – Galeria de Arte do Casino do Estoril, Estoril (Portugalia); 1996-2005 – Raum und Kunst - Internationale Galerie, Hamburg (Niemcy); 1994 – Galerie Karin Spanovic, Baden-Baden (Niemcy); 1992 – Galerie des Beaux Artes, Kolonia (Niemcy); 1990 – National Heritage Gallery of Fine Art, Beverly Hills, Kalifornia (USA); 1989 – Gordon Atelier, Palm Springs, Kalifornia (USA); 1988 – Kunstkabinett Schomaker, Bielefeld (Niemcy).
Cena wylicytowana
22 000 zł