Aukcja Prac na Papierze - Sztuka Współczesna / 22 kwietnia 2020

143. Henryk Płóciennik | Ex libris Nerone Santagiuliana, 1969 r.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Prac na Papierze - Sztuka WspółczesnaEx libris Nerone Santagiuliana, 1969 r.
143
Ex libris Nerone Santagiuliana, 1969 r.

Henryk Płóciennik (1933-2020)

akwaforta, papier, 14,5 x 11 cm, sygn. na płycie p.d.: HP, opisany na płycie u dołu: Ex libris Nerone Santagiuliana, oraz sygn. i dat. na odwrocie ołówkiem: H. PŁÓCIENNIK /ŁÓDŹ 1969

Henryk Płóciennik
Malarz i grafik samouk. Zdobył wysoką pozycję jako grafik, pracujący głównie w technikach linorytu i autocynkografii. Był autorem fantastycznych kompozycji o bogatym, ornamentalnym opracowaniu, obrazujących w zamyśle autora kosmiczne piękno i ład świata. Wielokrotnie wystawiał w kraju i za granicą, zdobywając liczne nagrody. Jego twórczość jest reprezentowana w czołowych zbiorach muzealnych, jak Muzeum Sztuki w Łodzi, liczne muzea narodowe i okręgowe, Biblioteka Jagiellońska i in. W 2004 w Łodzi powstała Fundacja „Arkadia” jego imienia, której celem jest zebranie, opracowanie i popularyzacja twórczości artysty. Artysta był miłośnikiem i kolekcjonerem nagrań muzyki jazzowej
Cena wylicytowana
200 zł