akwaforta, papier, 9,5 x x 6,5 cm, sygn. p.d.: H. Płóciennik, opisana i dat. l.d.: akwaforta 66, śr.d.: E.A
Grafik, malarz i rysownik samouk. Laureat licznych nagród i wyróżnień zdobywanych w konkursach w kraju i za granicą. W swoim dorobku ma prawie 50 indywidualnych wystaw w kilkunastu krajach na kilku kontynentach oraz udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych. Zdobył wysoką pozycję jako grafik, pracujący głównie w technikach linorytu i autocynkografii. Był autorem fantastycznych kompozycji o bogatym, ornamentalnym opracowaniu, obrazujących w zamyśle autora kosmiczne piękno i ład świata, ale największą popularność przyniosły mu emanujące erotyką akty kobiece, o doskonałej harmonii kolorystycznej.