Aukcja Prac na Papierze - Sztuka Współczesna / 22 kwietnia 2020

142. Henryk Płóciennik | Ex libris Wojciecha Siemiona, 1966 r.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Prac na Papierze - Sztuka WspółczesnaEx libris Wojciecha Siemiona, 1966 r.
142
Ex libris Wojciecha Siemiona, 1966 r.

Henryk Płóciennik (1933 Łódź -2020)

akwaforta, papier, 9,5 x x 6,5 cm, sygn. p.d.: H. Płóciennik, opisana i dat. l.d.: akwaforta 66, śr.d.: E.A

Henryk Płóciennik
Malarz i grafik samouk. Zdobył wysoką pozycję jako grafik, pracujący głównie w technikach linorytu i autocynkografii. Był autorem fantastycznych kompozycji o bogatym, ornamentalnym opracowaniu, obrazujących w zamyśle autora kosmiczne piękno i ład świata. Wielokrotnie wystawiał w kraju i za granicą, zdobywając liczne nagrody. Jego twórczość jest reprezentowana w czołowych zbiorach muzealnych, jak Muzeum Sztuki w Łodzi, liczne muzea narodowe i okręgowe, Biblioteka Jagiellońska i in. W 2004 w Łodzi powstała Fundacja „Arkadia” jego imienia, której celem jest zebranie, opracowanie i popularyzacja twórczości artysty. Artysta był miłośnikiem i kolekcjonerem nagrań muzyki jazzowej
Cena wylicytowana
300 zł