Aukcja Dzieł Sztuki / 28 listopada 2020

93. Henryk Baranowski | Polana Chochołowska

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiPolana Chochołowska
93
Henryk Baranowski | Polana Chochołowska

Henryk Baranowski (1932 Starogard Gdański - 2005 Gdynia)

Polana Chochołowska

olej, płótno, 51 × 70 cm
sygn. l. d.: H. Baranowski/POLANA CHOCHOŁOWSKA

Henryk Baranowski Studiował w PWSSP w Sopocie u J. Studnickiego i J. Wodyńskiego. Należał do ZPAMiG. Odbył wiele podróży artystycznych, głównie do krajów europejskich, ale także do Afryki i na Bliski Wschód. Brał udział w licznych wystawach zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Miał 40 pokazów indywidualnych. Był laureatem wielu nagród. Prace artysty znajdują się w muzeach i kolekcjach prywatnych w Polsce i poza jej granicami. Uprawiał malarstwo i grafikę. Dominującym wątkiem twórczości Baranowskiego jest marynistyka. Malował ponadto pejzaże, często kaszubskie, widoki odwiedzanych licznie miast, sceny obrazujące życie ich mieszkańców, także portrety i kwiaty. Twórczość artysty jest różnorodna tak pod względem tematyki, jak i techniki: stosował olej, akwarelę, gwasz oraz pastel.
Cena wylicytowana
7 000 zł