11 Aukcja Sztuki XXI wieku / 12 maja 2018

37. Dariusz Syrkowski | Konstrukcja II, 2017

Strona głównaAukcje archiwalne11 Aukcja Sztuki XXI wiekuKonstrukcja II, 2017
37
Konstrukcja II, 2017 - 1Konstrukcja II, 2017 - 2

Dariusz Syrkowski (ur. 1966)

Konstrukcja II, 2017

olej, płótno, 90 x 120 cm, opisany na odwrocie: D Syrkowski 2017 | DARIUSZ SYRKOWSKI 90X120 KONSTRUKCJA II 2017

Dariusz Syrkowski Studiował na PWSSP w Gdańsku na Wydziale Malarstwa i Grafiki. Dyplom z malarstwa obronił w 1992 roku w pracowni prof. Mieczysława Olszewskiego (aneks w zakresie grafiki warsztatowej w pracowni prof. Wiesława Dembskiego). Zatrudniony od 1993 roku w gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych. W 2012 uzyskał tytuł doktora habilitowanego sztuki. Aktualnie prowadzi pracownię malarstwa i rysunku na Wydziale Grafiki ASP Gdańsk. Wystawia od 1990 roku autor 32 wystaw indywidualnych oraz uczestnik 130 wystaw zbiorowych; laureat kilku prestiżowych nagród głównych i wyróżnień w dziedzinie grafiki, malarstwa i scenografii. Wybrane wystawy indywidualne: 2010? Akwaforty i linoryt, Galeria Jackiewicz w Gdańsku; 2003 ? Malarstwo-grafika, Centrum Sztuki Współczesnej, Galeria El w Elblągu; 2000 ? Malarstwo, Muzeum Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim; 1999? Malarstwo, GTPS w Gdańsku; 1996 ? Malarstwo, Galeria Promocyjna, Pałac Opatów w Gdańsku. Wybrane wystawy zbiorowe: 1999 ? ?Silva Rerum?, Galeria Portal w Gdańsku; 1999 ? Malarstwo, grafika i rzeźba- wystawa zbiorowa, Galeria 78 w Gdyni; 1999 ? Młoda grafika polska, Galeria Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie; 1996 ? ?33+3?, 5-lecie Galerii Promocyjnej, Pałac Opatów w Gdańsku.
Cena wylicytowana
3 800 zł