11 Aukcja Sztuki XXI wieku / 12 maja 2018

36. Marek Looney Rybowski | Kontrabasita, 2018

Strona głównaAukcje archiwalne11 Aukcja Sztuki XXI wiekuKontrabasita, 2018
36
Kontrabasita, 2018

Marek Looney Rybowski (ur. 1977)

Kontrabasita, 2018

spray, płótno, 80 x 62 cm, sygn. p.d.: Looney

Marek Looney Rybowski Przedstawiciel sztuki graffiti działający od 1995 r. Założyciel pierwszej trójmiejskiej grupy zrzeszających artystów graffiti. W 2008 r. ukończył Wydział Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Maluje głównie na ścianach i ulicach, ale nie stroni od tradycyjnego tworzenia na płótnach posługując się przy tym sprayem, szablonem i pędzlami. Jego prace brały udział w wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Uczestnik wielu eventów, imprez graffiti oraz street art. W 2013 r. miała miejsce indywidualna wystawa artysty "Spray na płótnie - Marek Looney Rybowski" w siedzibie Sopockiego Domu Aukcyjnego w Warszawie.
Cena wylicytowana
2 000 zł