Aukcja Sztuki Fantastycznej / 28 listopada 2020

36. Andrzej Lipniewski | Dzika plaża - zachód, 1989

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejDzika plaża - zachód, 1989
36
dzika-plaza-zachod-1989-andrzej-lipniewski

Andrzej Lipniewski (1945 Białystok- 2019 Gdańsk)

Dzika plaża - zachód, 1989

olej, płótno, 98 x 130 cm, sygnowany p.d.: Lipniewski | 1989 oraz opisany na odwrocie: Dzika Plaża - zachód| AndrzejLipniewski [znak autorski] | 1989

Andrzej Lipniewski
Malarz, grafik, poeta, muzyk i wokalista, pionier gdańskiego i polskiego big-beatu lat 60. Absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni, w którym w latach 1981-1993 pracował jako nauczyciel. Dyplom z wyróżnieniem uzyskał w 1980 r. w Studium Wychowania Plastycznego przy Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (ASP) w Gdańsku w pracowni prof. Barbary Massalskiej. Stypendysta Ministra Kultury i Sztuki w latach: 1984, 1985, 1989. W 1985 r. wyróżniony odznaką Zasłużony Działacz Kultury.
Cena wylicytowana
7 500 zł