Aukcja Sztuki Fantastycznej / 28 listopada 2020

40. Alicja Rekowska | Posłaniec, 2020

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejPosłaniec, 2020
40
poslaniec-2020-alicja-rekowska-1654833poslaniec-2020-alicja-rekowska-1703681

Alicja Rekowska (ur. 1990)

Posłaniec, 2020

olej, złoto płatkowe 23 kt, deska, średnica 80 cm (tondo), sygnowany u dołu: Alicja Rekowska 2020 oraz opisany na odwrocie: "Posłaniec" | A. W. Rekowska 2020

Alicja Rekowska
Artystka urodziła się w 1990 r. we Włocławku. W 2014 r. ukończyła Studia Wyższe na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Swoje obrazy maluje techniką olejną pozłacając ich powierzchnie prawdziwym złotem płatkowym. Dzięki użyciu pozłoty, dzieła zmieniają się w zależności od oświetlenia, co dodatkowo wyróżnia i uatrakcyjnia twórczość Artystki. Jej obrazy pełne są ukrytych symboli, które wzmacniają ich narrację, jednocześnie prowokując odbiorcę do wkroczenia w magiczny świat Twórczyni. Według Artystki obraz nie tylko ma zachwycać warsztatem - równocześnie ma rodzić wiele pytań, pozostawać w umyśle odbiorcy na dłużej. Wybrane wystawy: 2017 - wystawa zbiorowa „Galerie Athene”, Drammen, Norwegia; 2018 - wystawa zbiorowa „The Time” Galeria i Muzeum Sztuki „Temple of Dreams”, Warszawa, wraz z dziełami m.in. Antonio Canovy, Wojciecha Fangora, Romana Opałki, Jana Lebensteina, Eugeniusza Eibisha, Zdzisława Beksińskiego; 2020 - wystawa zbiorowa „Percepcja Koła”, Nadbałtyckie Centrum Kultury, Ratusz Staromiejski Gdańsk, Galeria Miejska Kołobrzeg. Dzieła Artystki znajdują się w prywatnych kolekcjach zarówno w kraju jak i za granicą.
Cena wylicytowana
21 000 zł