Aukcja Sztuki Fantastycznej / 28 listopada 2020

39. Zbigniew Seweryn | Nocny jeździec, 2020

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Sztuki FantastycznejNocny jeździec, 2020
39
nocny-jezdziec-2020-zbigniew-seweryn

Zbigniew Seweryn

Nocny jeździec, 2020

olej, płótno, 70 x 60 cm, sygnowany p.d.: [monogram SZ] 2020 oraz opisany na odwrocie: AUTOR | ZBIGNIEW SEWERYN 2020 | "NOCNY JEŹDZIEC" 60 cm x 70 cm OLEJ PŁÓTNO | [sygnatura]

Zbigniew Seweryn
Polski artysta plastyk – malarz i ilustrator. Absolwent Wydziału Form Przemysłowych na ASP w Krakowie. Jego twórczość skupiona jest wokół stylistyki realizmu magicznego. Źródłem jego obrazów jest bogata wyobraźnia artysty oraz inspiracje czerpane z malarstwa renesansu i manieryzmu XV. i XVI. wieku (zarówno włoskiego jak i niderlandzkiego). Poza malarstwem, Seweryn zajmuje się również ilustracją książek dla dzieci. W ciągu kilkudziesięciu lat pracy twórczej prezentował swoje prace na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą.
Cena wylicytowana
5 000 zł