112. Adolf Milich | Akt, 1925 r.

Strona głównaAukcje archiwalneVaria 39Akt, 1925 r.
112
akt-1925-r-adolf-milich-1257167akt-1925-r-adolf-milich-1314702

Adolf Milich (1884 Tyszowice k. Zamościa - 1964 Paryż)

Akt, 1925 r.

olej, płótno, 50 x 61 cm, sygn. i dat. l.d.: milich 1925

Adolf Milich Początkowo studiował w warszawskiej Szkole Sztuk Pięknych, a następnie w latach 1903-1904 w akademii monachijskiej, gdzie został wyróżniony nagrodą. W latach 1905-1915 przebywał we Włoszech i Szwajcarii. Po 1920 r. artysta osiadł na stałe we Francji. W 1922 r. został członkiem Związku Zawodowego Malarzy i Rzeźbiarzy Polskich w Paryżu. Uczestniczył w wielu wystawach zbiorowych oraz indywidualnych w Paryżu, Lyonie, Zurichu, Genewie, Bazylei, Lucernie, Lugano, Bernie, Haifie i Jerozolimie. Artysta daleki był od współczesnych nurtów, szukał własnych środków wyrazu. Jego pejzaże i martwe natury wyróżniają się południową intensywnością barw
Cena wylicytowana
12 000 zł