31 Aukcja Młodej Sztuki

Strona głównaAukcje archiwalne31 Aukcja Młodej Sztuki
31 Aukcja Młodej Sztuki

31 Aukcja Młodej Sztuki

Data aukcji:
7 grudnia 2013
Miejsce aukcji:
Galeria Sztuki Współczesnej Sopot
Opis:

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą prac młodych artystów z uczelni artystycznych w całej Polsce. Mamy nadzieję, że w zabieganym okresie przedświątecznym zaprezentowane przez nas obrazy zainspirują Państwa do bożonarodzeniowych zakupów i zapoczątkowania własnej kolekcji sztuki współczesnej.

Chcielibyśmy zwrócić Państwa szczególną uwagę na kilka prac wyjątkowo utalentowanych artystów młodego pokolenia, których dzieła cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem klientów i uznaniem krytyki artystycznej. Jedną z takich malarek i graficzek jest Katarzyna Łucja Adamek (kat. 1), której obrazy są mieszanką architektonicznych impresji i nieszablonowych powtórzeń kolorystycznych. Ciekawymi przykładami są także obrazy Violi Głowackiej (kat. 4) utrzymane w stylistyce kampu i celowego przejaskrawienia oraz dekonstruujące anatomię ruchu, wielkoformatowe prace Aleksandry Hońko (Matulewicz) (kat. 5).

Miłośnikom klimatów folkowo-ludowych polecamy pracę "Łąkowe duszki" Karoliny Matyjaszkowicz (kat. 10). Artystka ta wielokrotnie w swoich pracach odnosi się zarówno do ikonografii ludowej, jak i do treści dawnych baśni i wierzeń. Poszukujący w sztuce realizmu i wiernego oddania rzeczywistości znajdą te cechy w pracach gdańskich artystówTomasza Kołodziejczyka (kat. 2) i Zdzisława Zielińskiego (kat. 35).

Dla pragnących odpłynąć w futurystyczny świat fantazji mamy niezwykły rysunek Macieja Siemińskiego (kat. 53), który twierdzi, że potrafi rysować przez sen i prawie nie odchodzi od sztalugi. W podobnym surrealistycznym klimacie utrzymane są prace Kamili Stępniak (kat. 40) iMarcina Tomaszewskiego (kat. 43).

W tym miesiącu w rubryce "Artyści na start" mamy przyjemność zaprezentowania Państwu cenionego malarza, asystenta na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, Marka Wrzesińskiego (kat. 24).

W imieniu całego zespołu SDA Modern, życzymy Państwu Wesołych Świąt i pomyślności w Nowym Roku.

Czytaj więcej
Pliki do pobrania
Kontakt
Anna Dylicka, Dorota Kulawczuk; e-mail: modern@sda.pl lub tel. (058) 551 22 89 oraz 603 890 001
Zapytaj o ofertę
Chętnie odpowiemy na każde pytanie!
+48 58 550 16 05
Wylicytowane obiekty
Pokaż opcje filtrowania
Autor:
Kategoria:
Cena wylicytowana
Pokaż:
Widok:
Treści zawarte w niniejszej witrynie mają charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowią oferty handlowej w rozumieniu art. 66 §1 Kodeksu Cywilnego.

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Licytuj on-line
dzięki naszej aplikacji!
Google PlayGoogle Playzobacz więcej
Newsletter
Dołącz do newslettera i bądź na bieżąco!
Zapisz się