31 Young Art Auction

HomePast auctions31 Young Art Auction

31 Young Art Auction

Auction date:
7 December 2013 hour: 17:00
Viewings:
30 November - 7 December 2013
Location:
Contemporary Art Gallery in Sopot
Description:

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą prac młodych artystów z uczelni artystycznych w całej Polsce. Mamy nadzieję, że w zabieganym okresie przedświątecznym zaprezentowane przez nas obrazy zainspirują Państwa do bożonarodzeniowych zakupów i zapoczątkowania własnej kolekcji sztuki współczesnej.

Chcielibyśmy zwrócić Państwa szczególną uwagę na kilka prac wyjątkowo utalentowanych artystów młodego pokolenia, których dzieła cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem klientów i uznaniem krytyki artystycznej. Jedną z takich malarek i graficzek jest Katarzyna Łucja Adamek (kat. 1), której obrazy są mieszanką architektonicznych impresji i nieszablonowych powtórzeń kolorystycznych. Ciekawymi przykładami są także obrazy Violi Głowackiej (kat. 4) utrzymane w stylistyce kampu i celowego przejaskrawienia oraz dekonstruujące anatomię ruchu, wielkoformatowe prace Aleksandry Hońko (Matulewicz) (kat. 5). 

Miłośnikom klimatów folkowo-ludowych polecamy pracę "Łąkowe duszki" Karoliny Matyjaszkowicz (kat. 10). Artystka ta wielokrotnie w swoich pracach odnosi się zarówno do ikonografii ludowej, jak i do treści dawnych baśni i wierzeń. Poszukujący w sztuce realizmu i wiernego oddania rzeczywistości znajdą te cechy w pracach gdańskich artystówTomasza Kołodziejczyka (kat. 2) i Zdzisława Zielińskiego (kat. 35).

Dla pragnących odpłynąć w futurystyczny świat fantazji mamy niezwykły rysunek Macieja Siemińskiego (kat. 53), który twierdzi, że potrafi rysować przez sen i prawie nie odchodzi od sztalugi. W podobnym surrealistycznym klimacie utrzymane są prace Kamili Stępniak (kat. 40) iMarcina Tomaszewskiego (kat. 43). 

W tym miesiącu w rubryce "Artyści na start" mamy przyjemność zaprezentowania Państwu cenionego malarza, asystenta na gdańskiej Akademii Sztuk Pięknych, Marka Wrzesińskiego (kat. 24). 

W imieniu całego zespołu SDA Modern, życzymy Państwu Wesołych Świąt i pomyślności w Nowym Roku.

Read more
Files for download
Contact
Anna Dylicka, Dorota Kulawczuk; e-mail: modern@sda.pl lub tel. (058) 551 22 89 oraz 603 890 001
Ask about this offer
Enquire about this item
We are happy to answer any question!
Sold lots
Show filtering options
Artist:
Category:
Hammer price
Show:
View:

Sopocki Dom Aukcyjny Sp. z o.o.

ul. Boh. Monte Cassino 43

81-768 Sopot

 

58 550 16 05

Bid on-line
with our app!
Google PlayGoogle Play
Newsletter
Join the newsletter and stay up to date!
Sign up