olej, tektura, 28 x 38 cm, sygn. l.d.: Z. Ćwikliński, na odwrocie naklejka wystawowa z 1911 r. z Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych w Krakowie.
Zefiryn Ćwikliński W latach 1887-1889 studiował w krakowskiej SSP w pracowniach F. Cynka i W. Łuszczkiewicza. Naukę kontynuował w Wiedniu u malarza scen historycznych, Ch. Griepenkerla. Na przełomie lat 1898/99 przebywał we Włoszech i w Dalmacji. Ostatecznie, w 1908 roku, zamieszkał w Zakopanem, oddając się malowaniu tatrzańskich pejzaży. Wystawiał m.in. w krakowskim i lwowskim TPSP. Należał do TZSP, gdzie w 1931 r. odbyła się jego pośmiertna wystawa.