olej, akryl, płótno, 50 × 50 cm, sygnowany p.d.: ’SZ 2021’ oraz opisany na odwrocie: ’Zbigniew Seweryn |„MARTWA NATURA Z KSIĘŻYCEM W WAZONIE” 2021. r |50 × 50 cm |OLEJ AKRYL
PŁÓTNO |[sygnatura] ’
Zbigniew Seweryn Polski artysta plastyk – malarz i ilustrator. Absolwent Wydziału Form Przemysłowych na ASP w Krakowie. Jego twórczość skupiona jest wokół stylistyki realizmu magicznego. Źródłem jego obrazów jest bogata wyobraźnia artysty oraz inspiracje czerpane z malarstwa renesansu i manieryzmu XV. i XVI. wieku (zarówno włoskiego jak i niderlandzkiego). Poza malarstwem, Seweryn zajmuje się również ilustracją książek dla dzieci. W ciągu kilkudziesięciu lat pracy twórczej prezentował swoje prace na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i zagranicą.