Aukcja Dzieł Sztuki / 28 listopada 2020

47. Włodzimierz Terlikowski | Pejzaż z willą, 1918 r.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiPejzaż z willą, 1918 r.
47
pejzaz-z-willa-1918-r-wlodzimierz-terlikowski

Włodzimierz Terlikowski (1873 wieś pod Warszawą - 1951 Paryż)

Pejzaż z willą, 1918 r.

olej, płótno, 51 × 61 cm
sygn. i dat. p. d.: 18/W. de Terlikowski

„Dzięki swojej osobowości ekspresjonisty [artysta] dał nam nowe wizje krajów, które poznał. Kolorysta, raz wstrzemięźliwy, innym razem hojny, konstruował obraz szerokimi, szybkimi pociągnięciami, bez żadnego ustępstwa na rzecz mody. W linii wielkich artystów Włodzimierz Terlikowski jest jednym z mistrzów współczesnej sztuki figuratywnej”.
A. Czarnocka, „Siła i życie. Włodzimierz Terlikowski (1873–1951). Malarstwo”. [kat. wystawy,], Biblioteka Polska w Paryżu, 2012, s. 22