Aukcja Dzieł Sztuki / 28 listopada 2020

48. Nathan Grunsweigh | Starsza kobieta z gazetą

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiStarsza kobieta z gazetą
48
starsza-kobieta-z-gazeta-nathan-grunsweigh

Nathan Grunsweigh (1883 Kraków - 1956 Paryż)

Starsza kobieta z gazetą

olej, płótno, 55 × 46 cm
sygn. p. d.: Grunsweigh

Wystawiany i reprodukowany:
Artur Winiarski, „Nathan Grunsweigh. Mistrzowie Ecole de Paris”, Warszawa 2020 r., kat. nr. 148, str. 149

„Są to dobre studia realistyczne, doświadczenia koloru, które mają wigor, ale siłą rzeczy zostały dotknięte tą prostotą, która nieodmiennie towarzyszy dziełom artystów nieopierających swej materialnej znajomości obrazu na ideale czy, innymi słowy, systemie, odpowiedzialnym za narzucanie im wyższych poglądów, co podnosi je artystycznie ponad nawet najzręczniejsze eksperymenty laboratoryjne czy kulinarne”
Maurice Raynal, L’Intransigeant, 11 X 1923, s. 2 [w]. M.Muszkowska, „Natan Grunsweigh, Mistrzowie École de Paris”, 2020 r., 57

Cena wylicytowana
17 000 zł