Aukcja Dzieł Sztuki / 28 listopada 2020

68. Wlastimil Hofman | Portret mężczyzny, 1914 r.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Dzieł SztukiPortret mężczyzny, 1914 r.
68
portret-mezczyzny-1914-r-wlastimil-hofman

Wlastimil Hofman (1881 Praga - 1970 Szklarska Poręba)

Portret mężczyzny, 1914 r.

olej, płótno, 40 × 40 cm
sygn. i dat. p. d.: Wlastimil/Hofman/1914

„Nie mogę zgodzić się z określeniem przede wszystkim, ale mogę wszystkich zapewnić, że jestem malarzem myśli i przeżyć. Ludzie tylko pozornie są do siebie podobni. Nawet bliźnięta wykazują czasem krańcowo różne charaktery. Każdy człowiek mnie frapuje, ponieważ ma w sobie coś niepowtarzalnego,
coś interesującego.”
Wlastimil Hofman B. Czajkowski, Portret z pamięci, Ossolineum 1971, s. 137.

Cena wylicytowana
19 000 zł