Varia 12 / 2 lipca 2016

63. Władysław Lam | Kompozycja, ok. 1959 r.

Strona głównaAukcje archiwalneVaria 12Kompozycja, ok. 1959 r.
63
Kompozycja, ok. 1959 r.

Władysław Lam (1893 Konjica/Jugosławia - 1984)

Kompozycja, ok. 1959 r.

olej, tektura, 39 x 50 cm
sygn. l. d.: W. Lam
na odwrocie nalepka z wystawy monograficznej w Muzeum Narodowym w Gdańsku w 1986 r. oraz nalepka z wystawy CBWA w Sopocie

Władysław Lam
W latach 1912–18 studiował w krakowskiej ASP w pracowniach T. Axentowicza i J. Mehoffera. W okresie międzywojennym wykładał rysunek na Politechnice Lwowskiej, zaś po wojnie kontynuował pracę pedagogiczną w PWSSP w Sopocie oraz na Politechnice Gdańskiej. Należał do ugrupowań artystycznych Świt, Plastyka, Awangarda. Miał wiele wystaw indywidualnych zarówno w kraju, jak i za granicą. Uprawiał malarstwo, rysunek i grafikę, a tematami jego prac były najczęściej pejzaże, kompozycje figuralne i portrety, zaś po 1956 r. również kompozycje abstrakcyjne. Znamienne dla twórczości artysty jest zwarta syntetyczna kompozycja, wyraźny kontur oraz operowanie dużymi, jednostajnymi płaszczyznami barwnymi.
Cena wylicytowana
4 000 zł