olej, płótno, 150 x 130 cm, sygnowany p.d.: 'Jackiewicz' oraz opisany na blejtramie: 'JACKIEWICZ | OBRAZ XXXIX / 84'
- Władysław Jackiewicz. Malarstwo, Galeria Zachęta, Warszawa, czerwiec 1987
LITERATURA:
- Władysław Jackiewicz. Malarstwo, Galeria Zachęta, Warszawa 1987, [spis prac poz. 24]
Władysław Jackiewicz Malarz i rysownik, od lat związany z gdańskim ASP. Studia artystyczne skończył dyplomem w 1952 roku na gdańskiej PWSSP w pracowni prof. A. Nachta-Samborskiego. Od 1951 roku wykładał malarstwo na PWSSP, w latach 1965–1969 był dziekanem Wydziału Malarstwa, a od 1969 do 1981 roku pełnił funkcję rektora. Jeden z twórców Grupy Gdańskiej. Wystawiał na ponad 40 wystawach indywidualnych i grupowych. Laureat nagrody im. Kazimierza Ostrowskiego (2007 rok). Na obrazach Jackiewicza – kompozycjach i aktach – ciało kobiety sprowadzone jest do geometrycznych, abstrakcyjnych figur.