104. Władysław Chmieliński | Widok na Rynek Starego Miasta w Warszawie

Strona głównaAukcje archiwalneVaria 39Widok na Rynek Starego Miasta w Warszawie
104
widok-na-rynek-starego-miasta-w-warszawie-wladyslaw-chmielinski

Władysław Chmieliński (1911 Warszawa - 1979 tamże)

Widok na Rynek Starego Miasta w Warszawie

akwarela, tektura, 23,5 33,5 cm, sygn. l.d.: Wł. Chmieliński

Władysław Chmieliński
Malarz związany z Warszawą, gdzie stale mieszkał i pracował. W latach 1926–1931 studiował w tamtejszej Miejskiej Szkole Sztuk Zdobniczych i Malarstwa (dawna Klasa Rysunkowa). Wiodącym tematem jego obrazów były weduty, szczególnie zaś widoki stolicy. W latach 1935–1938 stworzył cykl akwarel przedstawiających obiekty polskiej architektury, wśród nich wnętrza Zamku Królewskiego w Warszawie i Pałacu w Wilanowie. Po wojnie chętnie malował także konie na tle pejzażu. W latach 1936–1939 artysta używał także pseudonimu „Władysław Stachowicz”.
Cena wylicytowana
3 600 zł