105. Zdzisław Kraśnik | Kościół Panny Maryi na Nowym Mieście w Warszawie

Strona głównaAukcje archiwalneVaria 39Kościół Panny Maryi na Nowym Mieście w Warszawie
105
kosciol-panny-maryi-na-nowym-miescie-w-warszawie-zdzislaw-krasnik

Zdzisław Kraśnik (1881 Gorzewo k. Sierpca - 1964 Warszawa)

Kościół Panny Maryi na Nowym Mieście w Warszawie

akwarela, papier, 50 x 66 cm, sygn. p.d.: Z. Kraśnik

Zdzisław Kraśnik Od 1902 r. kształcił się w warszawskiej Klasie Rysunkowej u A. Badowskiego i J. Kazika. Po studiach pozostał w Warszawie, gdzie od 1914 r wystawiał w TZSP. Od roku 1925 był członkiem rzeczywistym TZSP, a w latach 1935 ? 1936 należał do Komitetu Towarzystwa, pełniąc funkcję wicegospodarza wystaw. Był wielokrotnie odznaczany medalami i wyróżnieniami, miał także wiele wystaw indywidualnych w Warszawie, Nowym Sączu, Białymstoku. Od 1937 r. należał do Grupy Akwarelistów, po r. 1945 przynależał do ZPAP. Artysta uprawiał malarstwo akwarelowe, podejmował tematykę pejzażową, widoków miejskich, a także portretową. Tworzył również sceny rodzajowe i martwe natury.
Cena wylicytowana
2 600 zł