66 Aukcja Młodej Sztuki / 9 marca 2017

19. Urszula Kozieł | Bez tytułu, z cyklu Geometria ujarzmiona, 2016

Aukcja dziAukcje archiwalne66 Aukcja Młodej SztukiBez tytułu, z cyklu Geometria ujarzmiona, 2016
Bez tytułu, z cyklu Geometria ujarzmiona, 2016

Urszula Kozieł (ur. 1977)

akryl, elementy wydruku 3D, płótno, 100 x 100 x 4 cm, sygn. na odwrocie

Urszula Kozieł Absolwentka Wydział Architektury Politechniki Krakowskiej, gdzie uzyskała także dyplom RIBA (Royal Institude of British Architects ) oraz Wydziału Malarstwa krakowskiej ASP, gdzie w 2013 roku przygotowywała pracę końcową pod kierunkiem prof. Teresy Kotkowskiej-Rzepeckiej oraz aneks z rysunku u dr. Wojciecha Kubiaka. Jest członkiem SARP-u oraz autorką akcji: ?Wprowadź sztukę do swojego domu?. Projektuje  minimalistyczną architekturę, jednak jej największą pasją jest malarstwo, któremu poświęca się obecnie najaktywniej. Jest autorką dwóch cykli obrazów zatytułowanych ?Spokojnie? i ?Geometria ujarzmiona?. Mimo, że jej prace są abstrakcyjne, zachęcają do refleksji. To artystka myśląca i szukająca. Lubi eksperymentować, poszukiwać niestandardowych rozwiązań. W pracach pojawiają się elementy wydruku 3D Jej obrazy często składają się z kilku połączonych blejtramów, przez co powstają przestrzenne kompozycje, przenoszące widza w coraz to nowe wymiary. Jej obrazy przepełnione są liryzmem i zachęcają do zatrzymania się na chwilę.
Cena wylicytowana
900 zł