Aukcja Prac na Papierze - Sztuka Współczesna / 22 kwietnia 2020

46. Teresa Pągowska | Bez tytułu, 1987 r.

Strona głównaAukcje archiwalneAukcja Prac na Papierze - Sztuka WspółczesnaBez tytułu, 1987 r.
46
Bez tytułu, 1987 r.

Teresa Pągowska (1926 Warszawa - 2007 tamże)

Bez tytułu, 1987 r.

tusz, papier, 50 x 35 cm, sygn. p.d.: TP 87

Teresa Pągowska Studiowała na PWSSP w Poznaniu pod kierunkiem W. Taranczewskiego i E. Wasilkowskiego, gdzie uzyskała dyplom w roku 1951. W tym czasie była asystentką w poznańskiej PWSSP (1949–1950), a od roku 1950 w gdańskiej PWSSP, w tym od 1958–1962 w Pracowni Malarstwa prof. P. Potworowskiego. Od roku 1962 do 1964 prowadziła w  gdańskiej uczelni Pracownię Malarstwa. W latach 1971–1973 wykładała w łódzkiej PWSSP, a od roku 1973 na ASP w Warszawie, od 1988 roku profesor tej uczelni. Jest laureatką Nagrody im. Kazimierza Ostrowskiego przyznanej w 2002 r. W tym samym roku gdańska Akademia Sztuk Pięknych  nadała jej tytuł doktora honoris causa.
Cena wylicytowana
6 000 zł